71%  
 

C.S.I.: Kriminálka Miami - Vysokooktánové palivo

 

Séria 5 Epizóda 7: Vysokooktánové palivo

Žáner: Akčné a Dobrodružné
Rok: 2006
Réžia: Matt Earl Beesley
Napísal: , , , ,
Hrajú: David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Počas nelegálnych automobilových pretekov Sideshow, pri ktorých tínedžeri predvádzajú výkony svojich špeciálne upravených áut, sa 19-ročný vodič Dexter Gilman pokúsil o nebezpečný kaskadérsky kúsok, nazývaný Jack-in-the-Box. Ten sa však nepodaril a vodič prišiel doslova o hlavu. Dexterov priateľ Luke Baylor ho ukryl v neďalekom hangári, aby sa nedostalo do rúk polície. Tá okrem prázdnych pivových fliaš a cigaretových ohorkov nájde na mieste činu aj odtlačky prstov Evana Dunlara. Tínedžerský expert na elektroniku a hydrauliku Evan sa prizná, že na mieste činu bol, ale iba pre to, aby sledoval kaskadérske výkony a koordinoval Dexterov výkon s diaľkovým ovládaním niektorých funkcií jeho auta. Eric Delko cíti z Evana pach lietadlového paliva.
Súdna lekárka dr. Alexx Woodsová vyšetruje Dexterovo bezhlavé telo a na jeho rukách nájde odtlačky pneumatík. Podľa ich typu Ryan Wolfe vystopuje obchodníka Waltera Phillipsa, ktorý ich namontoval na Dexovo auto podľa inštrukcií Brynn Robertsovej, organizátorky Sideshow a Dexterovej sponzorky. Dokážu, že Evanov otec Steve Dunlar s potrubím manipuloval. V pozadí sú obchodníci so kradnutými autami a nekalé praktiky sponzorov súťaže a ich nadácie...
Luke Baylor kradol autá, ktoré do zahraničnej priekupníckej siete ponúkal díler Steve Dunlar. Brynn Robertsovú zatknú za vraždu Dextera Gilmana.