Únos trhá rekordy: Počas prvého víkendu porazil Harryho Pottera aj bondovku!

Premiéra filmu Únos
07.03.2017Novinky v kináchRekordný divácky záujem vyvolal počas uplynulého víkendu slovenský politický triler Únos. Film inšpirovaný autentickými udalosťami 90. rokov si prišlo do slovenských kín pozrieť 67.369 divákov. Spolu s predpremiérami ho tak doteraz videlo 69.354 divákov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Film Únos režisérky a scenáristky Mariany Čengel Solčanskej sa dostal na prvú priečku vo víkendovej návštevnosti slovenských a českých filmov v našich kinách. Prekonal tak megahit Všetko alebo nič alebo film Červený kapitán či Bathory Juraja Jakubiska," informoval TASR Emil Zvarík z distribučnej spoločnosti Continental film.


Mohlo by vás zaujímať: Politický triller Únos prichádza do kín, herci cítia chvenie: Dotýkame sa silnej témy!


Ako ďalej uviedol, súčasne sa Únos dostal do rebríčka TOP 10 najlepších otváracích víkendov podľa návštevnosti v slovenských kinách a z ôsmeho miesta za sebou zanechal kinohity Fantastické zvery a ich výskyt, všetky diely Harryho Pottera či bondovku Spectre.

Politický triler Únos sa inšpiroval skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a atmosférou polovice 90. rokov. Mafia prepletená s tajnými službami, moc, ktorá sa neštíti najhorších praktík a naivní dobráci, ktorí si myslia, že spravodlivosť predsa musí existovať. Lenže mafia sa neštíti smrti. Vyrieši mladá novinárka záhadný a krutý odkaz - bratovu hlavu pohodenú v igelitovej taške? Vyrieši vyšetrovateľ prípad, ktorý vyzerá jasne, avšak jeho výsledky by podťali nohy najmocnejším...? V hlavných úlohách účinkujú: Rebeka Poláková, Maroš Kramár, Milan Ondrík, Dano Heriban, Ingrid Timková, Tomáš Hanák, Juraj Hrčka a ďalší.

Zdroj: TASR  mb 

Foto: SITA

Tagy: Únos

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov