Velká šestka
: 83%

 

HBO | - nedeľa 31. marec

Pôvodný názov: Big Hero 6
Dĺžka: 105 minút
Žáner: Animovaný
Krajina: USA
Rok: 2014
Réžia: Don Hall , Chris Williams
Napísal: Joseph Mateo , Daniel Gerson , Steven T. Seagle , Paul Briggs , Jordan Roberts
Hrajú: Scott Adsit, Ryan Potter, Daniel Henney, T.J. Miller, Jamie Chung
Vďaka svojmu skvelému bratovi Tadašimu sa zázračný japonský tínedžer Hiro Hamada naučil využívať svoje geniálne technické nadanie. Spoločnosť mu robia rovnako nadaní kamaráti - milovníčka adrenalínu GoGo Tamago, bláznivá chemička Honey Lemon, poriadkumilovaný šialenec Wasabi No-Ginger a zabávač Fred. Keď ich mesto San Fransokyo postihnú ničivé udalosti, Hiro sa rozhodne vypátrať príčiny skazy, odhaliť nebezpečné sprisahanie a poraziť zločincov v jeho pozadí. Hiro požiada o pomoc verného robota Baymaxa a vyzbrojí svojich priateľov špičkovými technológiami. Hrdinská skupina Veľká šestka v silnej zostave vyráža odhaliť príčiny hroziaceho nebezpečenstva, poraziť zlo a zachrániť svet.

Geniálny japonský tínedžer Hiro Hamada má skvelého spoločníka, robota Baymaxa, ktorý mu občas zachraňuje krk, keď sa ocitne v problémoch. Robota zostrojil jeho starší brat Tadaši a je naprogramovaný tak, aby pomáhal ľuďom a dokázal sa o nich postarať za každých okolností.
Keď mesto San Fransokyo postihne ničivá udalosť a Hiro sa ocitá v nebezpečenstve, požiada o pomoc Baymaxa aj svojich geniálnych kamarátov. GoGo Tomaga je závisláčka na adrenalínových športoch, poriadkumilovný Wasabi je čistý šialenec, Honey Lemon bláznivá chemička a Fred veselý zabávač. Hiro ich vyzbrojí špičkovými technológiami a skupina dokonalých hrdinov Veľká šestka sa vydá vyriešiť záhadu, poraziť zlo a zachrániť svet.
Dĺžka videa: 02 min. 08 sec.