ČT2
 
 

Bostonské vraždy

 

ČT2 | - sobota 20. apríl

Pôvodný názov: Trapped
Dĺžka: 55 minút
Krajina: Island
Rok: 2016
Réžia: Óskar Thór Axelsson
Napísal: , , , ,
Hrajú: Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurđsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Baltasar Breki Baltasarsson
Telo objavené v parku sa zdá byť dielom Charlesa Hoyta, uväzneného sériového vraha, ktorý kedysi uniesol a takmer aj zavraždil Jane. Zatiaľ čo sa Maura snaží dostať dovnútra mysle vraha, Jane bojuje so svojou nočnou morou a snaží sa udržať svoj strach na uzde.
Seriál nakrútený na základe napínavé novely The Surgeon od Tess Gerritsenová. Príbeh je zasadený do Bostonu, na miestnu policajnú stanicu, kde hlavní protagonistky seriálu Jane Rizzoli a Maura Isles rieši najrôznejšie prípady. Drsná Jane, pochádza z Bostonu z temperamentnej taliansko-americkej rodiny a je jedinou ženou s hodnosťou detektív na oddelení vrážd. Metodická a priamočiara Maura je súdna patologička a väčšinou sa cíti lepšie medzi mŕtvymi než živými. Pochádza z bohatej rodiny a vždy musí byť in, no proste dokonale oblečená a pripravená. Hoci to sú iné osobnosti, skvele sa dopĺňajú, a keď spoja hlavy dohromady, odnesú to aj tí najhorší zločinci v Bostone.