Prison Break: Útek z väzenia
: 80%

 

ČT1 | - utorok 30. apríl

Pôvodný názov: Taggart
Dĺžka: 50 minút
Rok: 2003
Réžia: Andy Goddard
Napísal: ,
Hrajú: Blythe Duff, John Michie, Alex Norton, Colin McCredie
T-Bag je doma v Alabame, kde sa ukryl so svojou rodinou. Michael a Sara sa úspešne dostanú do cigarového klubu, ale prichádza tam polícia, a tak musia ujsť. Vrátia sa k Lincolnovi a Kellermanovi - treba zmeniť plán. Kellerman netuší, že v skutočnosti netelefonoval s prezidentkou, ale všetko našil Bill Kim ...
Michael so Sarou sa síce dostanú do cigarového klubu Corona del Oro, ale kým Sara hľadá správnu skrinku, prirúti sa policajné auto, a tak musia ujsť.
Mahone sa z centrály dozvie, že Dede, C-Noteova dcéra, čoskoro bude musieť ísť do nemocnice, pretože bude potrebovať lekársku pomoc. Utečenci rozmýšľajú, ako sa dostať do cigarového klubu - dostanú sa tam prostredníctvom Henryho Popea, bývalého riaditeľa Fox River. Ten chce zavolať na políciu, a tak musí Michael vytiahnuť zbraň.
Navštívia Popea, ktorého Michael upokojuje, dôkazy o Lincolnovej nevine sú v klube, a len on im môže pomôcť. T-Bag s rodinou sa napokon dostane do Alabamy, kde sa ukryjú v jeho rodnom dome. Sucremu, ktorý ide na letisko čakať na Maicruz, sa pokazí auto. Keď mu zastaví okoloidúci šofér, je najprv rád, ale potom zistí, že je to ochrankár z letiska, kam mieri. Vraj je na letisku vyhlásený poplach, lebo tam čakajú na nejakého utečeného väzňa...
Pomôže nakoniec Pope utečencom? Čo je skryté v skrinke cigarového klubu? A podarí sa Sucreovi stretnúť s Maricruz?
Lincoln Burrows je odsúdený na trest smrti za vraždu brata viceprezidentku. Všetkým tvrdí, že je nevinný a ide o sprisahanie. Jediný, kto mu aspoň trochu dôveruje, je jeho brat Michael Scofield. Michael je génius a chce svojmu bratovi pomoct. Vymyslí brilantný plán na útek a celý ho zakomponuje do obrovského tetovanie, ktorým nechá pokryť takmer celé svoje telo. Prepadne banku a dostáva sa do rovnakého väzenia ako jeho brat. Začína sa rozbiehať najväčší útek storočia, ktorý Michael do detailu naplánoval. Všetko však nejde podľa plánu a Michael občas musí použiť svoj geniálny mozog k improvizácii.