Štvanec
: 58%

 

TV Dajto | - streda 11. september

Pôvodný názov: The Hunted
Dĺžka: 135 minút
Krajina: USA
Rok: 1995
Réžia: J.F. Lawton
Napísal:
Hrajú: Christopher Lambert, John Lone, Joan Chen, Yoshio Harada, Yôko Shimada
Vojenské zásahy menia nielen mapu sveta a mocenské pomery čím zabezpečujú kartografom neustály prísun čerstvej práce, ale nanešťastie často aj povahu ľudí ako priamych účastníkov týchto krvavých konfliktov. Aj napriek faktu, že elitné komandá majú v svojich radoch špičkových bojovníkov, ktorí pred prvou skutočnou akciou prešli tvrdým výcvikom zvyšujúci ich bojaschopnosť a obrnenosť proti všemožných hrôzam vojny, občas nastane nepredvídateľná situácia, ktorej priebeh a riešenie zanechá psychické jazvy aj na tých najtvrdších a najodolnejších ľudských povahách.
Podobný osud postretol aj Aarona Hallama (Benicio Del Toro). Dlhé roky bol pýchou americkej vojenskej mašinérie a najlepším členom elitného komanda rýchleho nasadenia, ktoré hasilo neriešiteľné problémy po celom svete.
To všetko však zmenila jedna vojenská operácia v Kosove, kde bol Aaron svedkom brutálneho masakru, ktorý jeho psychiku nalomil do takej miery, že každý skúsenejší psychiater by ho už po pár minútach označil za duševne nespôsobilého a odporučil by ho do najbližšieho ústavu pre mentálne postihnutých ľudí.
Keďže Aaron na žiadneho z nich nenarazil, rozhodol sa situáciu riešiť po svojom. Utiahol sa do oregonských lesov, kde si na miestnych poľovníkoch a lovcoch udržuje nielen svoju kondičku a bojovú zručnosť, ale potom čo bol svedkom množstva nespravodlivých úmrtí, rozhodol sa, že svoje skalpovacie aktivity vezme ako samozvané poslanie, ktorého cieľom má byť vždy iba smrť spravodlivá.
Špeciálna agentka FBI Abby Durrellová (CONNIE NIELSENOVÁ) sa zúfalo snaží vraha vypátrať. Povolá jediného muža, ktorý môže pomôcť - po Hallamových stopách a na zastavenie ekvilibristických ukážok narábania s nožom sa vydáva špičkový lovec a stopár L. T. Bonham (Tommy Lee Jones), užívajúci si do tohto času zaslúžený odpočinok po rokoch tvrdej práce pre americkú vládu, počas ktorej vycvičil veľa prvotriednych lovcov a bojovníkov. Netrvá dlho a Bonham zistí, že Aarona nielen pozná, ale navyše ide o jedného z jeho najlepších žiakov.
Dĺžka videa: 01 min. 21 sec.