Prima Cool
 
 

Kurz sebaovládania

 

Prima Cool | - štvrtok 12. september

Pôvodný názov: Anger Management
Dĺžka: 30 minút
Žáner: Basebal
Rok: 2014
Réžia: Bob Koherr
Napísal: David Dorfman , Bob Kushell , Bruce Helford
Hrajú: Brian Austin Green, Shawnee Smith, Laura Bell Bundy, Noureen DeWulf, Nicole Travolta
Po konflikte na palube lietadla, ktorý sa jeho aktérom vymkne spod kontroly, dostane na prvý pohľad prívetivý Dave Buznik z rozhodnutia sudkyne Danielsovej príkaz navštevovať kurz sebaovládania, ktorý vedie doktor Buddy Rydell.
Dave po celý svoj predchádzajúci život natoľko potláčal svoje emócie, späté s hanblivosťou, nesmelosťou a s prehnanou slušnosťou, že jedného dňa musel pohár pretiecť. A stalo sa to práve v tom nešťastnom lietadle, keď ho vyprovokovala arogantná letuška.

Buddyho neobvyklé liečebné metódy sú však veľmi drsné a Dave je z terapie zmätený. Po ďalšej nepríjemnosti sa opäť dostáva pred súd a rozsudok je tentoraz prísnejší: buď Dave zintenzívni svoju liečbu, alebo pôjde do väzenia. Buddy sa preto k Daveovi nasťahuje, aby mu pomohol vyrovnať sa s problémami.
V rámci svojej terapie využije každú možnosť, ako prinútiť Davea k reakcii, a to vrátane oplzlých poznámok na adresu Daveovej priateľky Lindy, učiteľky literatúry, a posmeľovania Davea, aby sa postavil tvárou v tvár všetkým dávnym i súčasným stretom s okolím.

Nakoniec však Buddy predsa len zájde príliš ďaleko a Dave sa musí rozhodnúť, či zalezie späť do svojej ulity, alebo dokáže, čo v ňom skutočne je. Je snáď Buddyho zmätená a rozporuplná liečba presne to, čo Dave potrebuje, aby sa zbavil z traumy detstva a dokázal, že má vlastné sebavedomie a schopnosť postaviť sa zoči-voči problémom?