Od soumraku do úsvitu 2
: 48%

 

Film+ | - štvrtok 26. september

Pôvodný názov: From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money
Dĺžka: 85 minút
Krajina: USA
Rok: 1999
Réžia: Scott Spiegel
Napísal: , ,
Hrajú: Robert Patrick, Bo Hopkins, Duane Whitaker, Muse Watson, Brett Harrelson
Buck žije navonok usporiadaným životom, hoci šerifovi Lawsonovi sa to nezdá, pretože Buck je bývalý bankový zlodej. Lawsonove predpoklady sú správne. Buck sa opäť chystá na záťah - a tentoraz riadne veľký.
V Mexiku naňho a jeho starú partiu totiž podľa plánu čaká obsah multimilionárskej banky. Buck čaká na kumpána Luthera, ktorý práve utiekol z väzenia a má podrobné informácie o tom, ako banku vylúpiť. Postupne sa schádzajú aj ďalší "kolegovia" z branže - hviezda ródea C. W., tréner psov Jesus a člen bankovej ochranky Ray Bob.

Všetci čakajú na Lutherov príchod v malom púštnom moteli Titty Twister. Luther má na ceste problém s autom a keď sa ho pokúša opraviť, napadne ho netopier, po ktorom Luther vystrelí. Keď sa v noci s pomocníkom k autu vráti, zistia, že netopier sa zmenil na človeka, ktorý má v sebe strelné poranenie. Hoci je strelná rana smrteľná, ten človek žije. Je to totiž upír!
Ten Luthera pohryzie a o chvíľu je upír aj z neho. Keď sa Luther konečne spojí so svojou partiou a dajú sa do práve na bankovom trezore, Buck si všimne, že niektorí z jeho partnerov majú na krku typické stopy po zuboch upíra. Ihneď si uvedomí, aké nebezpečenstvo mu hrozí. Chce zmiznúť, ale to už na nich robí záťah aj polícia na čele si šerifom Lawsonom. Policajti však majú proti upírom len minimálne šance a naviac im pomôže aj zatmenie slnka, čím sa predĺži čas, keď môžu napadať svoje obete.
Nakoniec sú však upíri zlikvidovaní, slnko vyjde a Buck je jediný, kto zostal nažive a nepohryzený...
Dĺžka videa: 01 min. 44 sec.