3000 mil na útěku
: 55%

 

Film+ | - nedeľa 13. október

Pôvodný názov: 3000 Miles to Graceland
Dĺžka: 120 minút
Krajina: USA
Rok: 2001
Réžia: Demian Lichtenstein
Napísal: ,
Hrajú: Kevin Costner, Courteney Cox, Kurt Russell, Christian Slater, Kevin Pollak
"Týždeň Elvisa Presleyho" je v plnom prúde a ulice Las Vegas zaplavili dvojníci kráľa rokenrolu. Medzi množstvom tých, čo sa za Elvisa prezliekajú pre obdiv k mŕtvej hviezde, je však aj päť Elvisov so zbraňami pod kostýmami. Tí chcú veľkú akciu využiť ako dokonalú kulisu pre smelú lúpež.
Michael Zane v oblečení Elvisa Presleyho sa cestou do Las Vegas zoznámi v pocestnom bistre Last Chance s pôvabnou servírkou Cybil Waingrawovou a jej desaťročným synom so zlodejskými sklonmi, Jesseom.
Michael so svojím bývalým spoluväzňom Thomasom Murphym a tromi ďalšími spoločníkmi - Hansonom, Gusom a Franklinom - dokonale naplánovali vylúpenie kasína. Keď sa zdá, že môžu spokojne opustiť mesto s vyše tromi miliónmi dolárov, dôjde k prestrelke. Zostáva za nimi zničený hotel a kopa mŕtvol.
Pre Murphyho brutalitu sa inteligentne pripravená lúpež zmenila na divokú a neľútostnú prestrelku, v ktorej zahynulo množstvo nevinných. Navyše, Murphy sa rozhodne zradiť svojich komplicov, pretože všetok zisk chce zhrabnúť pre seba. Peniaze ukryjú v Last Chance. Murphy sa chladnokrvne zbaví spoločníkov, ale netuší, že Michael mal na sebe nepriestrelnú vestu.
Michael napokon peniaze, ktoré údajne skryl Jesse, nájde a spolu so Cybil, ktorá mu spočiatku spolu so svojím nemanželským synom Jesseom prináša viac komplikácií ako radosti, sa vydáva naprieč USA, aby u priekupníka vypral ukradnuté milióny. V jeho stopách ide Murphy, ktorý sa bez zábran zbaví každého, kto sa mu postaví do cesty.

Cybil sa rozhodne okradnúť Michaela, na krku mu nechá svojho syna a s peniazmi ujde. Vyhľadá starožitníka, kde mal Michael dohodnutú výmenu peňazí, ale netuší, že ju už predbehol Murhpy a muža zastrelil. Ten sa pred ňou tvári ako majiteľ obchodu. Keď Michaela polícia zatkne pre krádež dodávky, vo väzení sa stretne s Murphym, ktorého zadržali sa zabitie šerifa.
Michaela prepustia na kauciu a vo svojom Cadillacu nájde zviazanú Cybil, ktorú tam ukryl Murphy, aby ho priviedla k ukrytým peniazom. Vynadá jej, že nezodpovedne opustila syna. Auto potom zhodí do vody. Murphyho tiež prepustia na kauciu, ale v jeho stopách sú už vyšetrovatelia lasvegaskej lúpeže.
Michael a Cybil si vyzdvihnú peniaze ukryté v moteli, rozdelia sa a rozídu, hoci žena i jej syn by s Michaelom najradšej zostali. Murphy ju chytí a zmocní sa Jesseho. Chce ho vymeniť s Michaelom za peniaze. Vie totiž, kde má bývalého komplica hľadať. Michael dorazí do prístavu k svojej jachte Graceland. Z príprav ho vyruší Cybil. Muž neznesie pohľad na jej slzy a sľúbi, že syna dostane späť. Rozhodne sa zavolať políciu...
Michael a Murphy sa stretnú v starej továrni, ktorá je už obkľúčená políciou. Murphy dá Michaelovi chlapca, ale v taške namiesto peňazí nájde balíčky papiera a škorpióna, ktorý ho bodne. Rozzúrený lupič vystrieľa na Michaela celý zásobník.
Vzápätí vypukne prestrelka, v ktorej Murphy zahynie. V sanitke odstráni Cybil "zomierajúcemu" Michaelovi kyslíkový prístroj a prekvapený Jesse zistí, že jeho veľký kamarát žije...
Dĺžka videa: 02 min. 03 sec.