C.S.I.: Kriminálka Miami
: 71%

 

JOJ Plus | - utorok 3. december

Pôvodný názov: CSI: Miami
Dĺžka: 130 minút
Žáner: Pre dospelých
Krajina: USA
Rok: 2005
Réžia: Jonathan Glassner
Napísal: Anthony E. Zuiker , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Michael Ostrowski , Corey D. Miller
Hrajú: David Caruso, Emily Procter, Adam Rodríguez, Khandi Alexander, Sofia Milos
Do auta prevážajúceho loď vrazí iné auto, po zrážke sa nájde na mieste telo muža s radom tržných rán, ktorému chýba pravé chodidlo...
Jake Sullivan je vynikajúci extrémny jazdec na skejtborde, ktorý testuje videohry a vymyslel prelomovú metódu ich tvorby a animácie. Jeho nápad animovať videohry prenášaním pohybu skutočného živého jazdca na skejte prostredníctvom zariadenia motion-capture kúpila veľká produkčná a distribučná spoločnosť.
V tomto dravom svete sa však úspech neodpúšťa. Dnes Sullivana zavraždili priamo pri práci na dráhe, slúžiacej na animáciu skejtbordovej jazdy pre novú videohru. Jeho pracovisko sa stalo miestom zločinu.
V okamihu smrti mal Sullivan na sebe pripevnené reflexné senzory, ktoré prenášali body jeho pohybujúceho sa tela do zariadenia motion-capture, a to ich zase kódovalo do obrazového záznamu. Vyšetrovatelia teda majú k dispozícii obrazový záznam posledných minút Sullivanovho života. Žiaľ, záznam zachytil iba jeho smrť a nie podobu alebo stopu jeho vraha.
Ak chcú odhaliť páchateľa, kriminalisti musia vniknúť do prísne strážených tajomstiev sveta počítačových expertov a programátorov počítačových videohier. Je to súťaživý svet dravých a nekompromisných mladých ľudí, ktorí dokážu poriadne nenávidieť svojich kolegov či konkurentov pre ich úspechy.
Akú úlohu zohrala v tomto prípade Sullivanova manželka Julie? Napokon Horatiovi veľmi pomôže bývalá pornohviezda Sara Piperová pri likvidácii istého starého videomateriálu.