JOJ Plus
 

Profesionáli

 

JOJ Plus | - pondelok 17. február

Dĺžka: 50 minút
Žáner: Pre dospelých
Na policajnej stanici v malom meste sa pracovný deň nezačal šťastne. Namiesto hľadanej delikventky policajti zatkli ich novú kolegyňu, nadporučíčku Balážikovú. Referentka, ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia, si totiž zabudla doklady aj peňaženku a nemala čím zaplatiť v Miňovej krčme...
Na policajnej stanici v malom slovenskom meste dôjde k zatknutiu - príslušníci zadržia nadporučíčku Scarlet Balážikovú ako hľadanú delikventku. Tú sem priviedol krčmár Miňo Demovič, lebo nemala čím zaplatiť. Do výsluchu sa pustia Alexander Vyšný-Riefenstahl a Fero Boborovský. Kapitánovi Marošovi Nagyovi sa zrazu ozve nadriadený...
Na policajnej stanici v istom nemenovanom slovenskom meste sa začína ďalší pracovný deň. Poručík Alexander Vyšný-Riefenstahl, v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov, si pripravuje hrianky, ktorých dym zasmradí všetky priestory. Karol Hůrka, protekčný lenivec, sa pokúša faxovať, ale akosi to nejde. Popri tom čítajú dennú tlač.
Aktívny frajer, nadporučík Fero Boborovský, ktorého sem degradovali z hlavného mesta, pri vstupe do kancelárie začuje, že sa na akejsi základnej škole strieľalo. Je okamžite aktívny, až kým mu kolegovia nevysvetlia, že v tom prípade musí odcestovať do USA.
Namiesto toho Fero opraví fax - bol vypnutý zo zásuvky. Okamžite ich zavalí kopa papierov, kde svieti aj fotografia akejsi podozrivej ženskej, o ktorej usúdia, že je určite delikventka. Keďže text pod fotku zamastili, nedá sa prečítať.
Na stanicu dovedie práve túto podozrivú ženu bývalý kriminalista Miňo Demovič, v súčasnosti majiteľ krčmy. Okrem toho, že dotyčná tvrdí, že je referentka Scarlet Balážiková, ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia, zabudla si v druhej kabelke doklady a peňaženku, a tak Miňo chce, aby kolegovia jej cech zatiahli. Scarlet nikto neverí, že je policajtka.
Na stanicu prichádza šéf, kapitán Maroš Nagy, ktorého po ťažkej noci bolí hlava. Alex okamžite Scarlet zatkne za lúpež a pokus o vraždu. Začnú ju vypočúvať, vôbec nevnímajú, čo hovorí. Miňo ohlási šéfovi, že mu v noci ukradli dodávku aj s tovarom, Karola vyšlú po nej pátrať.
Miňo im poradí, aby si overili Scarletino tvrdenie, inak môžu zažiť riadnu hanbu. Šéfovi zrazu volá major z krajského veliteľstva.