WAU
 
 

Vtierka Castle

 

WAU | - sobota 1. august

Pôvodný názov: The Brokenwood Mysteries
Dĺžka: 135 minút
Krajina: Nový Zéland
Rok: 2018
Réžia: Murray Keane
Castle s Beckettovou vyšetrujú smrť ženy, u ktorej našli DVD s tajomným odkazom. Každý, kto si ho pustí, do troch dní zomrie! No nielen ona, ale aj ďalší na smrť vydesený muž zomrel od hrôzy na zástavu srdca po tom, čo mu doručili prekliate video! O život sa bojí aj Castle, ktorý si nahrávku s príznakom smrti nechtiac pozrel. Detektívi zisťujú, čo spája obete zlého ducha. Obaja nešťastníci svedčili pred súdom proti sériovému vrahovi Nigelovi Malloyovi, ktorého odsúdili a popravili na základe ich výpovedí. Ako sa zdá, smrť si po svedkov žaloby prichádza rovno zo záhrobia, kam oni sami poslali obvineného svojím svedectvom. Ale kto vraždí v mene nesmrteľného Malloyovho ducha? Detektívi musia rýchlo konať, aby včas odhalili komplica popraveného vraha a zachránili životy ďalších súdnych svedkov. Hodiny v byte sa zastavili, ukazujú polnoc a po dlážke sú rozhádzané knihy o špiritizme. Castle teoretizuje, že obeť zrejme zavraždil tajomný zlý duch. Žena tesne pred smrťou ešte stihla zavolať na políciu a zakričať slová "Prišlo to po mňa!" Pre označenia útočníka použila stredný rod, a to je pre Castlea jasný dôkaz o útočiacom duchovi. Beckettová ho nepočúva a radšej hľadá skutočné dôkazy o spáchanej vražde.
V byte sa nájde DVD s tajomným odkazom: "Každý, kto si ho pustí, do troch dní zomrie!" Castle, ktorý si nahrávku s príznakom smrti pozrel, sa teraz bojí jej kliatby a ľutuje, že o tri dni zbytočne zomrie aj on.
Podľa spolubývajúcej mala obeť problémy so svojím bývalým priateľom Freddiem Bakerom, ktorý mal súdny zákaz sa k nej približovať. Freddieho alibi je však nepriestrelné.
Odosielateľom DVD bol istý Jason Bennett, ale ani on nie je vrahom, len ďalšou obeťou. Nahrávka v amatérskom hororovom štýle divákovi predpovie presný čas smrti, bez uvedenia exaktnej príčiny. Všetko však dokoná panika, ktorá vyvolá srdcovú zástavu obete.
Detektívi skúmajú, čo obete zlého ducha spája. Obaja sa kedysi ocitli v hoteli, kde sa stali náhodnými svedkami zločinu sériového vraha Nigela Malloya. Obaja potom svedčili pred súdom v neprospech obvineného Malloya, ktorého neskôr na základe ich svedectva popravili. Malloy je však už dávno mŕtvy, kto potom vraždí s maskou jeho zlého ducha zo záhrobia? Detektívi vyrazia do vrahovho rodného mesta a navštívia aj ďalších svedkov zo súdneho pojednávania, ktorých životy sú ohrozené.
Kto je komplicom popraveného vraha? Hlavným podozrivým je Leopold Malloy, brat popraveného Nigela, ktorý sa momentálne lieči v ústave pre psychicky chorých.
Namyslený Castle požiada o konzultácie svojho starého známeho, ktorým nie je nik iný, ako slávny hollywoodsky režisér a špecialista na filmové horory Wes Craven.
Rick Castle je ľahkovážny spisovateľ detektívnych románov, ktorý sa tvári, že má všetko, načo si spomenie - od slávy cez peniaze a samozrejme skalné fanúšičky. S povesťou lámača dievčenských sŕdc ide ruka v ruke. Vo svojom poslednom románe zabil svoju najznámejšiu postavu, vďaka ktorej vstúpil do pomyselnej siene slávy, a život pre neho začína byť pomaly nuda. Tá sa rozplynie v okamihu, keď ho kontaktuje pôvabná detektívka Kate Beckettová, aby ju pomohol pri vyšetrovaní sériou vrážd, ktoré neznámy zabijak vykonáva presne tak, ako sú opísané v Rickových románoch ...