WAU
 
 

Panelák

 

WAU | - štvrtok 8. november

Pôvodný názov: Panelák
Dĺžka: 75 minút
Žáner: Pre dospelých
Rok: 2014
Réžia: Andrea Horecná , Viktor Csudai , Roman Fabián , Lukáš Hanulák
Napísal: None , Radka Reviláková , Andrej Kraus , None , None
Hrajú: Samuel Abrahám, Petra Blesáková, Branislav Bystriansky
Pre Evinu nešikovnosť papagáj uletí z klietky a vyletí von oknom. Romana je nešťastná, chce ísť papagája hľadať. Dudko jej radí, aby kúpila nového...
Ajuš sa utvrdzuje v tom, že Cinege má milenku, s obavami sa zdôverí Renči. Tá to nepripúšťa, keď nepodviedol Fišl, tak to neurobí nikdy.
Janka si spomenula na to, že jej Jančo nedal peniaze z fondu opráv, ktoré ona potrebuje na splnenie predvolebných sľubov. Fišl povie Inči, že ju opustil Tirolák. Inči má obavu, že sa chce k nej mama nasťahovať.
Karol má o Danicu obavu, predpokladá, že jej ten dotieravý fanúšik nedá pokoj a Lukyho bu-bu-bu na neho nebude stačiť.
Imro bol v soláriu, je značne zhnednutý. Angie mu povie, že vyzerá otrasne, Imro si to nemyslí.
Jakub objaví na balkóne papagája, kričí na Dušana, že ho našiel, nech si príde poň. Jakub hodí na papagája deku, čím ho nechtiac zahrdúsi. Dušan trvá na tom, že by sa mal Jakub Romane ospravedlniť, ten odmieta.
Miška má v sobotu turnaj v Bystrici, ak postúpia, budú tam dva dni. Michal chce objednať hotel, navrhuje Baške, aby šla s nimi. Baška váha, všetci by ich považovali za rodinu, a to ona nechce. Michal sa nevzdáva.
Renči ukazuje Jakubovi fotky zo sledovačky Ivany a Bartka. Jakub z nich jednoznačne usúdil, že to medzi nimi iskrí. Prichádza Egon s novými správami. Bartko je v Prahe a je to pekný hajzlík. Jakub mu ukazuje fotografie. Niekde musela nastať chyba, Egon to preverí.
Alica prichádza do práce so psom, ktorého dostali Imre s Gejzom od Dušana. V noci ho dala na balkón, aby Egon nezistil, že ho má. Alica je bezradná, nevie čo ďalej.
Jakub už nezvláda stretnutia s Hofou v kancelárii. Prosí ju o trpezlivosť, pokúsi sa pozháňať nový priestor na rande.
Baška prišla k Bajzovi pre radu, nevie aký darček má kúpiť Cinegemu k meninám. Michal jej navrhuje, aby kúpila fľašu alkoholu, tú on neodmietne. Zároveň sa jej spýta, či s nimi na ten víkend do Bystrice pôjde. Baška ešte stále váha.
Romana sa dozvedá, že papagáj umrel. Je v šoku.
Babička stretáva na chodbe Fišl, je presvedčená o tom, že je to Carmen Geissenová. Janka doniesla Ondríkovi šuteméň za vytvorenie webovej stránky. Ondrík je sklamaný, očakával finančnú odmenu.
U Danici zvoní úchyl Majko. Oznamuje jej, že ju má nafotenú pri tanci, dokonca má natočené video. Danica je zúfalá, úchyl odchádza. Danica povie Karolovi, že pri dverách zvonil poštár, ktorý si pomýlil dvere.
Janka si zavolala pomocníka na vysádzanie zelene okolo paneláku. K Blichárovcom prichádza Lacko.
Imre s Gejzom povedia Jakubovi, že ho videli v kancelárii s polovyzlečenou milenkou. Sú presvedčení o tom, že to bola Renátka, mala predsa čierne vlasy. Jakub je na pokraji kolapsu.
Dudko má papier, že je rozvedený.