89%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Škrtič

 

Séria 1 Epizóda 23: Škrtič

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
V Las Vegas vyčíňa masový vrah žien, ktorý ich pred smrťou najprv kruto mučí a potom uškrtí. Na miestach činu však nezanecháva žiadne stopy. Keďže sa kriminalisti z CSI nevedia hnúť z miesta, povolajú agenta FBI, aby vyšetrovanie viedol on. Situácia dospeje dokonca až tak ďaleko, že Gila Grissoma suspendujú. Jeho tím však stojí za ním...
V Las Vegas vyčíňa sériový vrah so špeciálnym "rukopisom" netvora. Všetky tri jeho obete boli hnedovlásky a žili osamelo. Páchateľ ich najprv celé hodiny neznesiteľne trápil a mučil, potom ich uškrtil a miesto činu veľmi starostlivo vyčistil, aby nezanechal ani tú najmenšiu stopu. Dá sa však niečo skryť pred zrakom expertov z CSI? Dá!
Práve vďaka nedostatku stôp šéf jednotky CSI Gil Grissom so svojím tímom s prípadom ďaleko nepostúpil. Šerif Brian Mobley sa nahnevá, stiahne špeciálneho agenta Ricka Culpeppera z FBI a poverí ho vyšetrovaním prípadu. Degraduje tak členov jednotky CSI na jeho "odborných poradcov".
Gil netuší o Culpepperových plánoch nasadiť Sarah ako volavku pre neľútostného zabijaka... Keď dôjde aj k štvrtej vražde, Gil ihneď spozná, že jej rukopis nesedí so znakmi predchádzajúcich zločinov sériového vraha. V tomto prípade však stopy vedú k manželovi obete.
Culpepper chce mužovi prišiť aj predchádzajúce tri vraždy, aby prípad rýchlo a efektne uzavrel. Keď s tým Gil nesúhlasí, šerif Mobley ho suspenduje a vyhodí z práce.
Frustrovaný Gil zanevrie na CSI aj na nedokončený prípad, ale jeho tím stojí za ním a podporuje ho. A tak jednotka CSI navzdory rozkazom nadriadených pokračuje vo vyšetrovaní prípadu škrtiča - v utajení!