89% 90%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Pokrvná línia

 

Séria 4 Epizóda 23: Pokrvná línia

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Žena, ktorú zbili a znásilnili, útok prežije a jednoznačne identifikuje násilníka. Podľa testu DNA podozrivý muž nemohol spáchať zločin, genóm páchateľa z miesta činu patrí inému. Podozrivého musia prepustiť na slobodu, ženu opäť prepadnú, znásilnia, no tentoraz aj zabijú... Gil Grissom (WILLIAM PETERSEN) musí rozlúsknuť záhadu, ako môže nezvratný dôkaz klamať a zároveň musí pomôcť svojej kolegyni Sare Sidleovej (JORJA FOXOVÁ), ktorá sa vlastnou vinou ocitla na druhej strane zákona...
Zamestnankyňu kasína Linley Parkerovú (NINA SIEMASZKOVÁ) na ceste domov z práce prepadnú, zbijú a znásilnia. Násilník ju chce zabiť, ale žene sa podarí ujsť a zachrániť si život.
Podľa opisu páchateľa a znalosti časti jeho ŠPZ sa podarí zločinca rýchlo identifikovať. Je to Todd Coombs (GEORGE NEWBERN), psychiater, bývajúci v malom dome na okraji mesta. Napriek tomu, že ho Linley jednoznačne identifikuje ako muža, ktorý ju prepadol, analýza jeho DNA a porovnanie s genómom, ktorý zločinec zanechal na mieste činu, tvrdí opak - páchateľom násilného činu nemôže byť Coombs! Kde sa stala chyba?
Gil Grissom (WILLIAM PETERSEN) bojuje s nepochopiteľným faktom, že aj priamy a nespochybniteľný dôkaz môže klamať. Podozrivý Coombs má ešte troch bratov - Kevina (DREW PILLSBURY), Bailyho (MICHAEL REILLY BURKE) a Rogera (MARK KIELY), a tí sú mu veľmi podobní, Linley si ich mohla spliesť... Ani týmto smerom však stopa nevedie, pretože všetci traja Coombsovci majú nespochybniteľné a nepriestrelné alibi.
Onedlho Linley znova prepadnú, znásilnia a žiaľ, aj zabijú. Tentoraz sa jej nepodarilo útok prežiť. Na mieste činu súdni kriminalisti objavia vlas patriaci Toddovi Coombsovi. Opäť ho zatknú a tentoraz podrobia neštandardnému a mimoriadne podrobnému výskumu.
V laboratóriách CSI sa ukáže, že Commbs je extrémnym výtvorom prírody. Je akousi ľudskou chimérou. Na rozdiel od všetkých ostatných ľudí na svete je totiž nositeľom nie jedného jediného, ale dvoch celkom odlišných genetických kódov!
Po rozlúštení tejto nepredstaviteľne tajomnej záhady má Grissom opäť prácu. Polícia prichytila Saru Sidleovú (JORJA FOXOVÁ), ako šoféruje pod vplyvom alkoholu. Jej problém so zvládnutím alkoholu je teda oveľa väčší, ako sa spočiatku zdalo.
Grissom sa musí o svoju podriadenú, ktorá sa ocitla na druhej strane zákona, postarať a pomôcť jej, aby jej zachránil kariéru a možno aj život.