Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Na predmestí obývanom prevažne hispánskymi prisťahovalcami príde k prestrelke, po ktorej zostanú štyria mŕtvi - traja podozriví lupiči a jeden policajt. Je možné, že ho zasiahli kolegovia?
Bežná policajná kontrola na predmestí Las Vegas, obývanom hispánskymi prisťahovalcami, prerastie do divokej prestrelky. V krupobití guliek zostanú ležať na zemi štyria mŕtvi - traja podozriví a jeden policajt.
Vyšetrovanie sa skomplikuje, keď vyjde najavo, že účastníkmi streľby boli aj policajti Jim Brass so Sofiou Curtisovou a nebohého policajta zasiahla guľka zo zbrane niektorého z jeho kolegov. Kto vypálil smrteľnú strelu a je zodpovedný za smrť kolegu? Sofia Curtinová čaká na laboratórne výsledky, ktoré dokážu, či smrteľnú guľku pre kolegu vypálila ona alebo nie.
Vyšetrovanie sa nesmierne komplikuje, pretože na mieste činu ostali stovky vypálených nábojníc a guliek. Výpovede účastníkov a svedkov z okolia sa značne rozchádzajú. Kriminálka stojí pred neľahkou úlohou - v čo najkratšom čase zistiť pravdu o príčinách a priebehu prestrelky, upokojiť napätú atmosféru medzi mexickými prisťahovalcami a napraviť reputáciu polície a šerifa pred verejnosťou.