Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Sara začína pochybovať o svojej budúcnosti v tíme CSI vo chvíli, keď ju dostihne jej minulosť - vyšetruje súrodencov, ktorý boli kedysi zapletení do prípadu vraždy a teraz znovu figurujú ako hlavní podozriví...
Keď nájdu telo Kiry Dellingerovej pod oknom jej izby na internáte, spočiatku odhadujú, že skočila zo strechy a tretí pokus o samovraždu jej konečne vyšiel. Lenže v tú noc sa na strechu dostať nedalo a keď Nick Stokes prezerá jej izbu, všimne si krv na okennej rímse. Kiru museli z okna vyhodiť. Keď Catherine Willowsová (Marg Helgenbergerová) nájde v jej lakti úlomok zubu, konštatuje, že pred smrťou sa Kira s niekým bila.
Nick nájde v izbe tubu s lubrikačným krémom, na ktorej nájde odtlačok prsta. Sara Sidleová (Jorja Foxová) požiada Gila Grissoma, aby mohla pomáhať s vyšetrovaním, pretože odtlačok patrí Marlonovi Westovi (Douglas Smith), mladíkovi, ktorému kedysi pomohla zbaviť sa obvinenia z vraždy jeho mladšia prefíkaná a predčasne vyspelá sestra Hannah (Juliette Gogliaová). Obaja sú teraz študentmi na rovnakej univerzite ako nebohá Kira.
Sara spolu s kapitánom Brassom vyhľadajú Marlona na chemickej prednáške, ktorý z toho nie je nadšený. Prizná sa, že s Kirou chodil, ale rozhodne ju nezabil a rozišiel sa s ňou, keď si našla iného priateľa. Keď chcú vzorku jeho DNA, opäť mladíkovi pomôže jeho sestra a pripomenie im, že potrebujú oprávnenie.
Sara je zúfalá z toho, že Marlon znovu ujde trestu za vraždu. Kladie si za vinu, že mu kedysi nedokázala vinu. Teraz by sedel vo väzení a Kira by bola nažive. Podľa analýzy mala Kira v krvi stopy anestetickej látky Gama butyrolakton (GHB), ktorú nájdu aj v krvi jej nového priateľa Jordana Rockwella. To znamená, že obaja boli zdrogovaní.
Sara podozrieva Hannah, ktorá je vynikajúcou študentkou chémie, že drogu pripravila a primiešala do lubrikačného krému, ale má veľmi zlý pocit, že dievča s pokrivenou mysľou ju zase porazí. Hannah sa jej dokonca do očí vysmeje a ironicky poznamená, ako zle Sara vyzerá. Má pravdu - Saru čoraz väčšmi drví jej práca, najmä po nedávnej traumatickej udalosti...
Zaujímavosti
* Hannah a Marlo Westovci sa po prvý raz objavili v 18.epizóde šiestej série, ktorá mala názov Nezvyčajný podozrivý. Vtedy Marlona obvinili z vraždy spolužiačky na strednej škole, ku ktorej sa aj priznal, ale keď jeho sestra vyhlásila, že ju zavraždila ona, nedokázal tím CSI dokázať opak. Mladíka vtedy oslobodili, hoci bol skutočne vrahom on.
* Názov epizódy je alúziou na slávneho hlásateľa Edwarda R. Murrova, ktorý tieto slová používal na záver svojej šou.
* Ide o poslednú epizódu, kde postava Sary Sidelovej vystupuje ako členka tímu CSI. Jorja Foxová sa však predsa len v CSI objavila znova - ako hosť prvej epizódy deviatej série CSI, ktorú CBS odvysielala 25. septembra 2008.