Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Nudný deň v laboratóriu si technici rozhodnú spestriť hrou na vraždu, ktorej obeťami sú oni sami. Všetko si vymyslí Hodges, aby si mladá Wendy zlepšila vyšetrovateľské schopnosti... Grissom je po odchode Sary v hlbokej depresii...
Laboratórny technik Archie Kao spracúva kufor plný balíčkov s kokaínom, všetko fotografuje a eviduje. Zrazu jeden z balíčkov exploduje a nešťastníka zabije... Našťastie, tento strašidelný scenár sa zrodil len v mysli laboratórneho analytika Hodgesa, ktorý predkladá Wendy Simmsovej hypotetický prípad, aby si zlepšila svoje vyšetrovacie schopnosti.
Keď Hodges predkladá Wendy dôkazy fiktívneho zločinu, Wendy si uvedomí, že vrah musí byť medzi pracovníkmi laboratória. Všetky stopy vedú k balistickému expertovi Bobbymu Dawsonovi, ale nová interpretácia dôkazov poukazuje na iného technika, Henryho Andrewsa. Keď do kancelárie vstúpi Archie, čuduje sa, prečo by ho mal zabiť práve Henry. Aj Mandy si chce zahrať "vražednú hru", aby nejalo "zabila" nudný deň.
Hodges ďalej rozvíja svoj scenár - Archie nie je jedinou obeťou, Henryho nájdu tiež mŕtveho, zmrazeného. Wendy navrhuje postup vyšetrovania - treba prezrieť mrazničku, pretože Dr. Hall nemôže začať pitvu skôr, ako sa Henryho telo rozmrazí. A znovu je do prípadu zapletený Bobby, ale potom vyjde najavo, že niekto úbohého Henryho otrávil, keď natrel jeho laboratórny plášť tzv. Anjelským práškom, čiže drogou PCP (fencyklidín)... A to nebol nikto iný ako sama Wendy.
Hra pokračuje ďalej a Wendy zistí, že ďalšou obeťou má byť ona - má spadnúť z rebríka. Hodgesa poteší, keď sa príbeh podarí rozuzliť. "Laboratórne krysy" to však už nezaujíma, scenár považujú za absurdný...
Tento týždeň sa celý tím CSI na čele s Catherine Wilowsovou usiluje vytiahnuť Gila Grissoma z hlbokej depresie, do ktorej upadol po náhlom Sarinom odchode. Catherine chce, aby si vzal niekoľko dní dovolenky a šiel za Sarou. Grissom odporuje, tvrdí, že Sara to nechce a on si želá, aby bola konečne šťastná. Dokáže byť však šťastný aj on bez Sary?