87%  
 

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas - Medzi psami

 

Séria 8 Epizóda 10: Medzi psami

Rok: 2002
Réžia: Kenneth Fink
Napísal: , ,
Hrajú: William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
V hromade rozkladajúcich sa psích tiel nájdu aj zakrvavené telo ženy spoločenskom oblečení. Catherine nájde viaceré psie uhryznutia na jej tele a vpichy na krku zozadu. Dr. Robbinsa šokuje, keď v mŕtvej spozná Elizabeth Rodriguezovú, milionárku, ktorú spolu s manželom Felixom ocenili za humanitárnu prácu.
Pamätá si na ňu, pretože so svojou kapelou hral na večierku a pár pred ním tancoval. Felix tvrdí, že z večierku odišiel skôr. Z manželkinej smrti je v šoku a tvrdí s pohnutím v hlase, že ju nezabil, pretože ju miloval. Zdá sa, že hovorí pravdu, pretože ho nič nespája s miestom činu.
Wendy Simmsová skúma pohryznutia na jej rukách a nohách. Niektoré z nich patria psovi Hannibalovi, ktorého majiteľom je gangster Gino Aquino, šéf pouličného gangu D-Street Killers. Gino však tvrdí, že keď zadržali, psa zabavili a dali do útulku, odkiaľ mu ho nikdy nevrátili. Nick mu príliš neverí.
Psi vstúpia do vyšetrovania znovu, keď vyjde najavo, že v tele Elizabeth sa nachádza liek používaný na eutanáziu zvierat. Na zozname kupcov prísne evidovanej látky je aj psí útulok, ktorý Elizabeth finančne podporovala. Catherine spolu s Nickom ho okamžite navštívia a nájdu viaceré podozrivé stopy ako krv či jej vlasy. Do podozrenia okamžite upadne Steve Card, vedúci útulku, najmä keď vyjde najavo, že bol jedinou osobou s oprávnením usmrcovať zvieratá.
Card prizná, že keď prišiel do práce, našiel krvavé škvrny a v panike všetko vyčistil. Vyjde najavo, že Elizabeth nebola žiadna Matka Tereza, mala aj druhú tvár