Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Tím CSI ide na miesto činu - v byte v nájomnom dome našli zastrelenú mladú svetlovlasú ženu. Nájdu sedem nábojníc a Grissom si všimne, že z povaly kvapká krv. A byte o poschodie vyššie objavia druhé telo - je to jeho nájomníčka Maria Espinozová. Vyšetrovatelia prídu k záveru, že ju zastrelila zablúdená guľka.
Brass zistí, že oba byty prenajímal Kellen Tyford (Method Man), známy ako Drops, obratný majiteľ nočného klubu, je práve vo väzení. Brass ho navštívi a zistí, že plavovláska bola Jessica Jaynesová, ktorá pracovala v Dropsovom klube. Drops vysvetlí, že Maria bola jeho starou priateľkou a dovolil jej bývať v druhom byte, keď ju vysťahovali z jej. Do budovy CSI príde Walter Jaynes, aby identifikoval telo svojej manželky.
Greg zistí, že nedávno bola v byte Marie Espinozovej jej dcéra Dana, možno dokonca aj v čase, keď jej matka zomrela. Pri opätovnom výsluchu Dropsa vyjde najavo, že Dana je s ním tehotná. Policajti však nevedia Danu nájsť, a tak Brass a Nick súhlasia s tým, že Dropsa eskortujú z väzenia von pod podmienkou, že im ju pomôže nájsť.
Catherine a Archie majú plné ruky práce so skúmaním Jessicinho mobilného telefónu, aby si urobili obraz jej posledných chvíľ. Nájdu sériu textových správ medzi ňou a manželom, ktoré poukazujú na to, že plánovali nájsť Dropsove ukryté peniaze. Podľa správ Jessica a Walter spolupracovali s niekým, kto sa volal Val. Keď Catherine zatelefonuje na číslo Val, šokuje ju, že v telefóne sa jej ozve Warrick. Všetko sa vysvetlí - Warrick je na inom mieste činu, kde našli zastrelenú Valindu Carlisleovú a on zdvihol jej telefón. Svedkovia tvrdia, že ju videli v spoločnosti tehotnej ženy - mohla by to byť Dana Espinozová?
Je jasné, že Danu musia čo najskôr nájsť, veď je spojená už s troma vraždami. Drops si myslí, že by sa mohla ukrývať v jeho klube, a tak Brass s Nickom zoberú väzňa so sebou. Vo svojej kancelárii im ukáže záznam, ktorý ukazuje, ako Walter Jaynes ohrozuje Danu zbraňou. Kým sa vyšetrovatelia usilujú pochopiť najnovšie stopy, Drops sa rozhodne ujsť. Ujde z kancelárie s Nickom v pätách. Vonku naskočí do auta k Walterovi a zmiznú. S troma nevyriešenými vraždami a trestancom na úteku si tím CSI uvedomí, že na všetko asi nestačia.