Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Gill Grissom je práve pri uličnom stánku, keď počuje policajné hlásenie o streľbe na policajného dôstojníka. Keďže nie je ďaleko od miesta činu, okamžite sa tam dostaví a zostane v šoku, keď zistí, že v aute leží Warrick, vážne zranený dvoma strelami v krku. V okamihu, keď mu Warrick klesne mŕtvy do náručia, na miesto činu sa dostaví zástupca šerifa Jeffrey McKeen, ktorý tvrdí, že bol prvou osobou, kto spoza rohu začul streľbu. Po príchode ambulancie Grissom už len konštatuje smrť kolegu a priateľa.
Kým zničený zvyšok tímu sa pokúša vyrovnať so stratou, McKeen vysvetľuje kapitánovi Brassovi, že videl strelca, ale nebol schopný ho dostihnúť. Brass vie, že muž klame a je presvedčený, že McKeen je Warrickovým vrahom, ktorého zastrelil, aby sám seba chránil pred miestnym gangstrom. Po sňatí odtlačkov je McKeen presvedčený, že jeho opis vraha presne sedí na Daniela Pritcharda, hľadaného skorumpovaného policajta, ktorý sa pokúšal hodiť na Warricka podozrenie z vraždy.
Brass vydá príkaz, aby policajti našli Pritcharda. CSI vyšetruje miesto činu a pridá sa k nim aj Sara Sidleová, ktorá sa okamžite chce pripojiť k vyšetrovaniu. Medzitým začne Nick Stokes veriť tomu, že Warrickove podozrenie o "vši v kožuchu", čiže vynášačovi na polícii by mohli byť kľúčom k prípadu.
Catherine Willowsová nájde prvé spojenie s Pritchardom, keď zistí, že vražednú zbraň použili pri lúpeži, ktorú vyšetroval skorumpovaný dôstojník. Nick získa ďalšiu stopu, keď sa mu podarí vybrať odtlačok z okna spolujazdca na Warrickovom aute. Podľa Nicka vrah zaklopal na okno a Warrick ho stiahol. To však očisťuje Pritcharda ako Warrickovho vraha, pretože by sa Warrick určite pokojne nerozprával s hľadaným mužom. Nickovi je jasné, že jediným podozrivým zostáva McKeen. Preto sa vyšetrovatelia vrátia na miesto činu a zrekonštruujú priebeh zločinu a veľmi rýchlo prídu na to, že McKeenova výpoveď o tom, že spoza rohu počul streľbu, nie je pravdivá.
CSI predloží svoje nálezy supervízorovi Eckliemu, ten ich však núti, aby získali viac dôkazov, kým McKeena oficiálne obvinia. Na Sarin návrh dokáže Catherine sňať McKeenov odtlačok z jednej z guliek. Na základe tohto nezvratného dôkazu Brass získa zástupcove telefonické záznamy a zistí, že si nedávno najal hotelovú izbu. Tím si uvedomí, že McKeen a Pritchard spolupracovali a hľadaný policajt sa skrýval v dotyčnom hoteli.
Policajti ich chcú chytiť, ale izbu nájdu už prázdnu. Vyšetrovateľom sa však podarí zachytiť McKeenovo auto prostredníctvom signálu z jeho mobilu. Brass s Nickom ich začnú prenasledovať, ale auto podozrivých nájdu v priekope cesty. Pritchard leží mŕtvy na sedadle spolujazdca, ale poranený McKeen sa snaží zmiznúť v lese. Nick mu v tom však zabráni.