Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Keď v parku Mount Charleston nájdu mužské telo s odťatou hlavou, tím CSI si myslí, že ide o rituálnu vraždu. Telo je priviazané k plotu z ostnatého drôtu, hlava nastoknutá na tyči. Stopy vosku na tele obete vedú do hotela Mediterranean, kde bol Michael Wilson - ako obeť identifikovali - ubytovaný. Na jeho izbe nájdu stopy po súboji, žlté očné šošovky a svadobný sľub, podľa ktorého Michael prišiel do Las Vegas, aby sa práve dnes oženil. V hotelovej kaplnke kriminalisti nájdu dav ľudí odetých ako upírov, ktorí čakajú na svadobný obrad. Julie Crenshawová sa predstaví ako Michaelova snúbenica. Po správe, že jej snúbenec je mŕtvy, sa Julie zrúti.
Julie aj predsedajúci prezident upírov Thomas Stewart majú na rukách rovnaké škrabance ako obeť Michael Wilson.
Kriminalisti dr. Langston a Nick Stokes prichádzajú na výročnú konferenciu upírov a vlkolakov Blood Fest, ktorá sa koná v hoteli Mediterrranean. Všimnú si predavača zbraní, pretože v jeho ponuke sa vyníma rovnaký typ sekery, akou Michaelovi sťali hlavu. V laboratóriu CSI David Hodges identifikuje v ústach obete vlčie chlpy. Greg nájde vlka Timbera a jeho majiteľa Kurta Francisa, ktorý je tiež prítomný na konferencii v hoteli. Kurt vysvetlí, že je skutočný praktizujúci vlkolak. Vo Francisovom aute nájdu Wilsonovu krv a vo zvratkoch tráviace enzýmy, ktoré sa produkujú pri porfýrii, takzvanej upírskej alebo Drakulovej chorobe. Chorobu metabolizmu spúšťa absencia dôležitého enzýmu, pričom sa netvoria červené krvinky a v tkanivách sa hromadia profyríny. Pacient s nedostatkom železa je bledý, neznáša slnečné svetlo, má žlté očné bielka, ustupujúce ďasná mu obnažujú zuby a má chuť na čerstvú krv...
Vysvitne, že Wilson bol vlkolak a patril do Fracisovej svorky. Keď stretol upírku Julie a zamiloval sa do nej, stal sa upírom, aby mohli spolu žiť. Keď to zistili vlkolak Kurt Francis aj vodca upírov Thomas Stewart, rozhodli sa zradcu Wilsona zabiť.