Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Tím CSI pátra po dvoch unesených mladých ženách Morgan a Ellie, ktoré väzní sadistický sériový vrah na neznámom mieste. Zloduch sa zameral na zamestnancov lasvegaskej kriminálky a ich rodinných príslušníkov. Kriminalistka Morgan Brodyová je dcéra šerifa a bývalého riaditeľa CSI Conrada Ecklieho, ktorá má s otcom vynikajúci vzťah, Ellie Brassová je dcéra kapitána Brassa a jeho bývalej manželky Nancy, ktorá ušla z domu a na protest voči rodičom sa živí prostitúciou. Nancy práve dnes pricestovala do Las Vegas a od dcéry dostala odkaz, že obe zhrešili a obe budú potrestané.
Novinár John Merchiston doručí na kriminálku flešku s videozáznanom, na ktorom unesená Morgan Brodyová odkazuje svojim kolegom z tímu CSI, že majú šesť hodín na rozmyslenie, ktorá z dvoch dcér kriminalistov CSI, Ecklieho a Brassa, prežije - Morgan alebo Ellie?
Pri pokuse o útek je Morgan zranená tak, že nikto zo sledovacej techniky nedokáže určiť, či ešte žije. Ellie sa ide pomstiť svojej matke do hotela, kde býva a rozpúta tam krvavé finále.