Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Wittenovo meno okamžite vyvolá spomienky na 13 rokov starý prípad zmiznutia Darcy Blainovej, ktorej telo sa nikdy nenašlo. V jeho bezpečnostnej miestnosti, kde skladoval najvzácnejšie kúsky svojej zbierky, leží na zemi zviazaná Emily Bridwellová. Vyrozpráva historku o lúpeži, ktorá sa však kriminalistom nepáči. Je možné, že Emily a Gwen pomáhali pri plánovanej lúpeži, ale sú podozriví sú aj Witten a Emilin priateľ. Odhalením Gweninho vraha sa však príbeh nekončí. Prichádza šok - Emily zomrie! Ten prehltla tesne pred spútaním. Plán sa mu však nikdy nepodarilo realizovať a z Wittena mladšieho sa stal utiahnutý samotár.
Kriminalisti Greg a Finn prehľadávajú jeho dom a nájdu vysúšajúce guľôčky a stopy korku. Wittenov otec bol tiež zberateľom umenia a Greg hľadá bezpečnú miestnosť, kde skladoval najhodnotnejšie umelecké kúsky svojej zbierky. Keď do nej vstúpia, na zemi nájdu zviazanú Emily Bridwellovú so zapchanými ústami.
Emily im vyrozpráva historku o lúpeži, ktorá však kriminalistom nedáva zmysel. Sklo v rane na hlave obete nezodpovedá predstave, že ju lupiči ovalili lampou, ktorá leží na zemi, pretože vražednou zbraňou je baterka.
Emily a Gwen poznali všetky prístupové a bezpečnostné kódy k trezorom a do skladu s umením, preto si vyšetrovatelia myslia, že mohli byť spolupáchateľkami naplánovanej lúpeže, niečo nevyšlo a Gwen pri šarvátke s komplicmi zomrela. Podozrivými sú teda nebohá Gwen, Witten, Emily a jej priateľ.
Odhalením Gweninho vraha sa však príbeh nekončí. Prichádza šok - Emily zomrie! Otrávila sa striebrom, pretože v žalúdku mala zvitok filmu. Ten prehltla tesne predtým, než ju pri fingovanej lúpeži spútali. Po vyvolaní filmu sa odhalí tajomstvo 13 rokov starého prípadu zmiznutia Darcy Blainovej a nielen to. Objasní sa aj smrť kameramana Boba Geera, ktorého v roku 2001 zastrelili.
Sara vyhľadá žijúcu Darcy Blaineovú, ktorá jej vysvetlí, aký bol jej vzťah k Wittenovi, ktorý sa k nej správal ako k vlastnej dcére. napokon sa prizná sa, prečo pred 13 rokmi zinscenovala svoje zmiznutie a prečo zavraždila kameramana Boba Geera.