Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Tím CSI vyšetruje bizarnú smrť muža, ktorého zabili nie raz, ale dokonca dvakrát. Najprv ho totiž dobili do bezvedomia a zaživa pochovali v púšti, ale keď sa mu v noci podarilo vyhrabať zo zeme a nájsť cestu do Vegas, nešťastnou náhodou ho zrazilo rútiace sa auto. Za volantom sedela hysterická slečna Haymondová, ktorá sa nemohla nevenovať riadeniu, lebo práve hľadala svoje milované čipsy.
Obeťou je bývalý mafián, gangster a biliardový šampión Jimmy Turell, ktorého len pred dvoma týždňami prepustili z väzenia. Tím CSI musí vyšetriť, kto ho pred smrteľnou autonehodou doudieral fľašou, dopichal črepinami a zaživa pochoval v púšti. Stopy vedú do prostredia biliardových súťaží, vysokých stávok a prostitúcie, konkrétne do Turelliho biliardového klubu Vegas Rails, kde on sám pracoval ako barman.
V období, ktoré Turelli trávil za mrežami, sa o jeho biliardový klub starala Natalie Barrowová, ktorá ho však šikovne využívala ako zásterku pre prevádzku nelegálneho nevestinca a sama robila prostitútku. Výnosný biliardový klub s nelegálnym bordelom nakoniec získal iný biliardový šampión, Calvin Tate. Polícia ho však nájde mŕtveho a kladie si otázku, prečo taký úspešný muž nečakane a bezdôvodne spáchal samovraždu.