Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
Pred súdom sa má rokovať o prípade zneužívania dieťaťa, kde sa navzájom obviňujú obaja rodičia. Zároveň sa rieši aj prípad muža, ktorý spadol zo šestnásteho poschodia a je jasné, že mu niekto pomohol...
Pred súdom sa má jednať o prípade zneužívania dieťaťa. Brad Manning, otec dieťaťa, si aj napriek zákazu stýkať sa, vzal malú Amy zo školy. Na nohavičkách dievčaťa sa neskôr našla krv. V tom istom čase sa rieši aj prípad Billa Keelera, ktorý spadol zo šestnásteho poschodia. Je jasné, že mu niekto pomohol a prvé podozrenie padne na jeho suseda.
Postupne vychádzajú najavo ďalšie skutočnosti. Brad Manning nebol biologickým otcom Amy, aj tak však trvá na svojom a ani tento fakt ho v jeho úsilí v boji o dieťa neodradí. Matka Cheri má záznamy v policajnej databáze za podvody, vydieranie aj únos a na svojich internetových stránkach ponúka sebe aj s Amy.
Billa Keelera registrujú ako sexuálneho devianta a zhodou náhod sa preukáže, že krv na spodnej bielizni Amy Manningovej patrí Keelerovi. Cheri sa prizná k vzťahu s Keelerom, ale odmieta možnosť, že by zneužíval Amy. Začína byť jasné, že Manning sa rozhodol "svoju dcérku" brániť a vyhodil Keelera z okna.
Ďalšia mala byť na rade Cheri. Poručík Horatio Caine sa pokúsi Manninga v jeho počínaní zastaviť, nešťastne ho však pred budovou súdu zastrelí. Zranená je aj Cheri, na tú však strieľal niekto tretí.
Stopy vedú k Vincentovi Lescaovi, k jednej z obetí Cheri, pretože ho pripravila o veľké peniaze. Dôvod streľby bol však iný.