77%  
 

C.S.I.: Kriminálka Miami - Stoj za svojimi

 

Séria 6 Epizóda 9: Stoj za svojimi

Žáner: Akčné a Dobrodružné
Rok: 2006
Réžia: Matt Earl Beesley
Napísal: , , , ,
Hrajú: David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
V jedno krásne miamské ráno Calleigh vychádza z kaviarne, aby si užila voľný deň, keď sa všetko náhle zmení. Dvaja muži stojaci vedľa jej auta žiadajú, aby uhla. Calleigh vytiahne zbraň a povie im, že je policajná úradníčka. Chlapíci sa zľaknú a akcelerujú dole ulicou. O niečo neskôr sa stočia do protismeru a obrovskou rýchlosťou sa ženú naspäť. Calleigh na nich spustí paľbu a auto vrazí do výkladu.
Calleigh vbehne do obchodu a zistí, že šofér pri havárii zahynul, čo je však horšie, pod kolesami leží mŕtva žena. Druhý muž z auta ujde. o chvíľu dorazia Tripp a Horatio, aby preskúmali, čo sa stalo. Zistia, že mŕtva žena je Valerie Gaynorová, profesorka na miestnej strednej škole.
V aute nájdu krvavé fľaky v odkladacej skrinke. Natalia ich skúma vo viere, že identifikuje strateného chlapíka. Podľa výsledkov ide o Peteho Mortona. Keď ho vypočúvajú, obviní Calleigh, že na neho a jeho priateľa Marka Boyda vytiahla zbraň a strieľala bez príčiny. Možno si myslela, že ju chcú zraziť, ale auto otočili do protismeru len preto, ulicu v pôvodnom smere blokovalo nákladné auto, a tak sa rozhodli ísť opačným smerom.
Ďalšie informácie, ktoré vyjdú na povrch, pre Calleigh neveštia nič dobré. Ericovi sa totiž prizná, že si bola v podniku vypiť. Dala si dva poháriky, čo sa však podľa nej neodrazilo na jej konaní. Rick Stetler sa toho okamžite chytí a suspenduje ju. Neskôr vyjde najavo, že si Calleigh dala šesť koktailov, o čom svedčí jej účet. Ako to vysvetlí?
Pri pitve Alexx zistí zaujímavý fakt - Valerie nemá žiadne poranenia v dolnej časti tela, čo pri dopravnej nehode je nemožné. Alexx podľa lícnej podliatiny dedukuje, že ženu niekto udrel po hlave. To značí, že ju zavraždili. Horatio sa ponáhľa do obchodu, aby vypočul vedúceho, Ryan zase navštívi školu, aby zistil, či niekto nemal motív na vraždu.
Kým Horatio nezíska žiadne nové informácie, Ryan je úspešný - Valerie pravdepodobne obchodovala s drogami. V jej zamknutej zásuvke nájdu všetky potrebné ingrediencie na výrobu narkotík. Natalia analýzou zistí, že učiteľka drogy