Dĺžka:
65 minút
Krajina:
USA
Rok:
2012
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Michael McGrale , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker , Grace DeVuono
Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Jonathan Togo, Rex Linn, Eva LaRue Callahan
Obsah:
Vyšetrovatelia zistia, že zavraždený Henry sa často hádal so svojím synom Seanom, majstrom v motokrose. Keď Sean minulý týždeň odstúpil z významnej súťaže, otec si myslel, že pri pretekoch podvádza a vyhrážal sa mu, že všetko nahlási. Henryho priateľ a kolega Will Kingsley polícii tvrdí, že Henry bol skvelý účtovník. V poslednom čase si ale robil starosti kvôli financiám jedného zo svojich klientov. Zrejme odhalil jeho nelegálne aktivity či podvody.
Policajti študujú pracovné zložky na Henryho stole a nájdu dokumenty a zmluvy, kde je celý rad jeho odtlačkov, ale aj stránky, na ktorých sú výlučne odtlačky jeho šéfky Jane Caldicottovej. V Henryho dome upúta pozornosť vyšetrovateľov topánka so zelenou farbou na podrážke. Pátranie sa presunie na stavenisko domu a k jeho majiteľovi Bobovi Schernerovi...
Dlhá synopsa
More vyplaví telo 42-ročného surfera Henryho Duncana, ktorého zrazil čln. Podľa rán na jeho tele sa dá usudzovať, že šlo o vraždu. Nečudo, poctivý účtovník Duncan si zrejme narobil veľa nepriateľov, keď odhalil nezákonné finančné aktivity a iné podvody svojich klientov a niekto z nich ho rozhodol umlčať navždy.
Majiteľ člna Dylan Perez tvrdí, že mu ho niekto ukradol a nemá ani tušenie, odkiaľ sa vzal automobilový olej na volante jeho člna.
V dome zavraždeného muža vyšetrovatelia spoznajú jeho syna Seana. Susedia potvrdia, že sa s otcom často hádali. Otec si myslel, že Sean, ktorý je majstrom v motokrose a minulý týždeň odstúpil z veľkej súťaže, pri pretekoch podvádza. Vyhrážal sa synovi, že všetko nahlási.
Potom však vyjdú najavo ďalšie skutočnosti a vyšetrovatelia musí zmeniť smer pátrania.
Sean upozorní vyšetrovateľov na čudnú susedku Connie Jadenovú, ktorá sa minulý týždeň údajne pokúsila zabiť ich psa. Suseda pripustí, že sa s Henrym hádala pre mužov, ktorých si v noci vodila domov, pretože na nich Henryho pes ustavične štekal. V čase vraždy však bola so svojím klientom Willom Kingsleym, Henryho priateľom a kolegom.
Will Kingsley polícii tvrdí, že Henry bol skvelý účtovník. V poslednom čase si ale robil starosti kvôli financiám jedného zo svojich klientov. Viac o tom vie jeho šéfka Jane Caldicottová.
Policajti študujú pracovné zložky na Henryho stole a nájdu dokumenty, kde je celý rad odtlačkov obete, ale aj stránky, na ktorých sú výlučne odtlačky prstov jeho šéfky Jane, a nie Henryho. V Henryho dome upúta pozornosť vyšetrovateľov topánka so zelenou farbou na podrážke. Pátranie sa presunie na stavenisko a k jeho majiteľovi Bobovi Schernerovi.