Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Pri vyšetrovaní smrti študenta Novicka vyjde najavo, že vražda súvisela s obchodovaním s drogami. Jeho priateľka však nechce nič prezradiť, hoci sú ohrozené životy aj ďalších študentov...
19-ročného vysokoškolského študenta Willa Novicka najprv zbili, potom zastrelili a napokon jeho byt vyplienili a vyrabovali. Jeho spolubývajúca Jordan Bensonová bez stopy zmizla. Násilie nesie stopy charakteristické pre obchody s drogami. Tím CSI podrobne preskúma študentov zničený byt. Stella Bonaseraová nájde stopy čistého, mimoriadne koncentrovaného a nespracovaného heroínu. Willov otec je presvedčený, že jeho syn drogy nikdy nebral a ani s nimi neobchodoval.
Taška, ktorú nájdu v bočnej uličke s obsahom zvyškov koncentrovaného heroínu, patrí nezvestnej Jordan. Tú polícia napokon nájde v luxusnom dome jej otca. Jordan tvrdí, že o žiadnom heroíne nič nevie a s prípadom nemá nič spoločné. Medzitým zomrie Paul Collins, ďalší študent, ktorý sa predávkoval neriedeným heroínom. Údaje v jeho mobile dokazujú, že v poslednom čase viackrát telefonoval s Jordan a posledný telefonát vykonal tesne pred svojou smrťou.
Podozrivá Jordan angažuje právničku Diane Lipstoneovú a odmieta vypovedať, hoci dobre vie, že koncentrovaný heroín môže zabiť aj ďalších študentov, ktorých by mohla zachrániť podaním správnych informácií. Až keď sa predávkuje aj jej kamarátka, študentka Andrea Allixová, a jej život visí na vlásku, Jordan sa spamätá a povie kriminalistom celú pravdu...
Stelle hrozí postih za použitie neprofesionálnych postupov pri vyšetrovaní Jordan, ktorú chcela dôrazne prinútiť k výpovedi takmer násilím. To otrasie jej profesionálnou povesťou skúsenej kriminalistky a ohrozí aj jej policajný odznak.