79%  
 

C.S.I.: Kriminálka New York - Niečo o hrdinoch

 

Séria 4 Epizóda 9: Niečo o hrdinoch

Žáner: Iné
Rok: 2009
Réžia: Jeffrey G. Hunt
Napísal: , , , ,
Hrajú: Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Kriminalista Danny sa cíti spoluzodpovedný za smrť desaťročného syna svojej susedy, ktorého odprevadil do kostola na požehnanie nových bicyklov a potom ho sprevádzal pri jazde na bicykli newyorskými ulicami, kde ho zasiahla náhodná guľka vystrelená pri prepadnutí obchodu s vínom. Šťastný muž chce osláviť svoj obchodný úspech, ale víťazná cigara mu exploduje v ústach, roztrhne tvár aj lebku. Ako súvisí trhavina v cigare z obchodu so žartovnými predmetmi s tragédiou, ktorá sa stala pred mnohými rokmi?
Internetový podnikateľ Essex Palmer má šťastný deň. Uzavrel skvelú dohodu a rozhodne sa preto navštíviť vychytený súkromný klub plný krásnych žien. Nanešťastie pre neho sa skvelý deň skončí náhle a krvavo, keď mu v tvári vybuchne zapálená cigara a on okamžite zomiera.
Tím CSI na mieste činu skladá obraz toho, čo sa stalo. Odtlačok na Essexovej náprsnej taške patrí vreckovému zlodejovi Mariovi Galantimu. Ten sa prizná, že ju chcel ukradnúť, ale vraždu popiera, hoci to bol práve on, čo Essexovi cigaru pripálil. Analýza stôp na šatách mŕtveho privedie vyšetrovateľov k Lawrenceovi Gelachterovi, obchodníkovi so žartovnými predmetmi. Flack, Stella a Lindsay za obchodníkom zájdu. Ten Flacka privíta svojím obľúbeným vtipom - postrieka ho vodou z fotoaparátu, ktorý je v skutočnosti vodnou pištoľkou. Flacka to mimoriadne naštve. Larry prizná, že rokoval s Essexom o možnom obchode, ale popiera, že by mu predal smrtiacu cigaru. Napokon vysvetlí, že cigaru dostal na ulici od oslavujúceho novopečeného otca a daroval ju Essexovi, keď uzavreli obchod.
Zdá sa, že Larry hovorí pravdu - fragmenty cigary z Essexových úst sú oveľa vyššej kvality, ako Larryho lacné cigary. Kto teda Larryho obdaroval smrtiacou cigarou? A prečo? Mohol to byť niektorý z Larryho naštvaných veriteľov?
Danny sprevádza desaťročného Rubena Sandovala, svojho malého suseda, domov. Keď však začuje výstrely, nechá chlapca na ulici samého a ponáhľa sa na miesto činu do vinárne za rohom. Zistí, že sa tam stala lúpež a jedného muža pri nej postrelili. Vráti sa k Rubenovi, aby mu povedal, nech ide domov sám. Netuší, že Rubena zasiahla zablúdená guľka.
Čo sa začalo ako rutinné vyšetrovanie ozbrojenej lúpeže sa pre Dannyho zmení na osobnú tragédiu, keď do márnice dovezú Rubenovo telo - cestou domov sa chlapec zrútil a zomrel na následky postrelenia. Danny si vyčíta, že zlyhal a je z toho zničený. Najhoršie pre neho je to, že musí Rubenovej matke Rikki oznámiť, že jej syn už nikdy nepríde domov. Zabila ho guľka lupičov v obchode, keď strieľali za utekajúcim mužom, alebo sa všetko odohralo inak a Rubena zasiahla guľka, ktorú vystrelili v sebaobrane na lupičov?