80%  
 

C.S.I.: Kriminálka New York - Križovatky

 

Séria 8 Epizóda 8: Križovatky

Žáner: Iné
Rok: 2009
Réžia: Jeffrey G. Hunt
Napísal: , , , ,
Hrajú: Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Tím CSI vyšetruje vraždu sudcu Markoffa, ktorého ráno na ulici zastrelil muž na bicykli. Snažia sa identifikovať strelca a jeho motív. Sudca pred rokom predsedal senátu v prípade ruského gangstra obvineného z trojnásobnej vraždy. Mac a Lindsay sa pripravujú svedčiť na súde proti sexuálnemu predátorovi Johnovi Curtisovi, sériovému zločincovi, ktorý znásilnil desiatky žien. Hrozí, že vďaka svedectvu jeho poslednej obete netvora predčasne prepustia na slobodu, čo nemožno dopustiť. Jo Danvillová ho navštívi vo väzení a sa ocitne sa tvárou v tvár mužovi, ktorého prenasledovala v minulosti, bol nočnou morou jej dávnych prípadov a pre ktorého opustila rady FBI.
Neznámy muž ráno opustí hotel, na bicykli prejde ulicou, vyberie zbraň a zastrelí chodca. Policajti neúspešne pália po strelcovi, ktorému sa podarí na bicykli uniknúť. Obeťou je sudca Markoff, ktorý minulý rok predsedal senátu pri procese s ruským gangstrom, obvineným z trojitej vraždy. Je tu nejaká spojitosť?
Lindsay a Hawkes sa snažia identifikovať strelca. V uličke nájdu jeho bicykel zničený po zrážke s autom a napokon aj vražednú zbraň. Podozrivým je Nicholas Albertson, zapletený do prípadu trojitej vraždy, ktorá sa ocitla pred súdom predsedu Markoffa.
Pitva odhalí, že sudca pred smrťou vypil jedovatú chemikáliu, nemrznúcu zmes. Jeho dom medzitým vykradli.
Podľa fotiek z miesta činu a Danny zistí model bicykla a auta, ktorého zdemolovalo. Stopy vedú k ďalšiemu ruskému gangstrovi Pavelovi Danshovovi. Flack nájde spojitosť medzi Nicholasom a Pavelom. Nicholas tvrdí, že bicykel ukradol a celú noc krúžil okolo sudcovho domu, ale na druhý deň naňho nestrieľal. Vrahom je niekto iný.
Flack zistí, že nemrznúcou zmesou v minulosti otrávili aj iného sudcu a stopy vedú do Nicholasovej reštaurácie. Pre krádeže strávil Nicholas mladosť v detskom domove, nápravnom zariadení pre neplnoletých, kde sa zoznámil s istým Tommym Hillom. Sudca, ktorý o nich rozhodol, bol ten, ktorého kedysi otrávili v reštaurácii. Kto z podozrivých chlapov - Nicholas, Pavel, Tommy- strieľal na sudcu Markoffa?
Sériový sexuálny násilník John Curtis, ktorého prípady v minulosti riešila Jo Danvillová ešte ako agentka FBI, sa vracia do jej života. Hrozí, že ho predčasne prepustia z väzenia na kauciu pre krivú výpoveď jednej z jeho bývalých obetí.
Jo Danvilleová navštívi sexuálneho predátora a násilníka Johna Curtisa vo väzení. Otec jednej z Curtisových obetí, znásilnenej Sereny, je senátor Kirk Matthews, a ten si neželá, aby Jo ďalej vyšetrovala tento prípad. Nepáči sa mu, že Jo navštevuje Curtisa vo väzení. Svedectvo poslednej Curtisovej obete Ali Randovej však paradoxne umožní, aby Curtisa predčasne prepustili z väzenia. Senátor zúri a Danvillovej sa vracia minulosť. Opriadajú ju staré nočné mory, pre ktoré opustila rady FBI. Mac Taylor a Lindsay sa pokúsia obnoviť proces, na ktorom budú svedčiť proti Curtisovi, aby nikdy nevyšiel z väzenia.