Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Priamo pred zrakmi svadobčanov náhle zomrie nevesta. Pitvou sa zistí, že jej šaty kúpené z druhej ruky, niekto napustil formaldehydom. Šlo o pomstu žiarlivej družičky? V podzemí opusteného kostola zase nájdu mŕtveho spútaného muža, ktorý si obhrýzol ruku až na kosť, aby sa oslobodil z pút...
Nevesta Hannah Bloomová zomrie na vlastnej svadbe. Keď ju otec privedie k oltáru, priamo pred svadobčanmi skolabuje bez viditeľných príčin či telesných rán. Vyšetrovanie však uviazne, keďže otec nepovolí vykonať pitvu skôr, ako rabín nepožehná jej telesné zostatky. Potom súdny lekár zistí, že nevestu otrávili formaldehydom.
Detektívi Mac Taylor a Danny Messer sa zamerajú na podozrivú družičku Audrey Davisovú, ktorá mala dobrú príležitosť aj motív na vraždu - ako docentka biológie má bežný prístup k smrtiacemu formaldehydu a na nechutne bohatého ženícha Waltera Liscoa je veľmi nahnevaná - sám jej dal kedysi výpoveď z práce.
Danny zistí, že obeť prijala jed pokožkou. Jej svadobné šaty zo second-handu boli napustené formaldehydom, ktorý sa obyčajne používa na konzervovanie mŕtvol. Predchádzajúca majiteľka svadobných šiat sa v nich nielen vydávala, ale po úmrtí ju v nich aj pochovali. Ako sa však smrtiace šaty dostali znova do predaja?
Detektívi Stella Bonaserová, Aiden Burnová a Don Flack vyšetrujú mŕtve mužské telo nájdené v podzemí istého opusteného kostola. Všetko nasvedčuje tomu, že mŕtvy muž Rick Amadori bol spútaný a aby sa oslobodil, v beznádeji si ohrýzol jednu ruku až na kosť...
Neďaleko miesta činu objavia odstavené auto, ktoré v policajných záznamoch vedú ako ukradnuté. Nájdené odtlačky prstov patria Connorovi Mulcahymu, ktorého otca Amadori zabil pri obyčajnej krčmovej bitke pred troma rokmi. Connor sa prizná sa k Amadoriho vražde z pomsty za otcovu smrť, ale nájdené stopy nie sú také jednoznačné, ako na prvý pohľad vyzerajú. Je Connor skutočným vrahom?