Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Kto zavraždil prístavných robotníkov, ktorí vykrádali tovar z lodných kontajnerov? Prečo mučili a zabili žiačku školy, kde vyučujú sadomasochistické sexuálne praktiky pre dominy?
Mŕtve telo prístavného robotníka leží stlačené medzi dvoma nákladnými kontajnermi. Spočiatku všetko nasvedčuje tomu, že Paddy Dolan utrpel pracovný úraz. Pri súdnej obhliadke jeho tela však dr. Sheldon Hawkes zistí, že muža zastrelili.
Detektívi Mac Taylor a Don Flack vypočúvajú Dolanových najbližších kolegov, ktorí jednohlasne vyhlásia, že Dolan bol vynikajúci šéf. Len Mike Prineman má iný názor. Tvrdí, že Dolan bol sviňa a k svojim ľuďom sa správal nedôstojne.
Kriminalistka Stella Bonaseraová objaví na Dolanových džínsoch larvy zvláštneho lykožrúta, ktorý žije v južných končinách. Musel sa do prístavu dostať s nákladom niektorej z lodí. Medzitým nájdu v pôvodne zapečatenom kontajneri ďalšiu mŕtvolu. Ide o Mikeovho brata Jimmyho Prinemana. Bili ho do hlavy boxerom. Aj ten má na odeve rovnaké larvy lykožrúta.
V Dolanovom príbytku nájdu kriminalisti veľké množstvo rozličného tovaru, nakradnutého z kontajnerov lodí. Je tu aj krvavý boxer, ale odtlačky prstov na ňom nepatria Dolanovi, ale vedúcemu majstrovi Kevinovi Hanniganovi. Čo sa prihodilo? Vykrádali Dolan s Hanniganom spoločne lodné kontajnery s tovarom a Jimmy Prineman ich pristihol? Alebo majú vraždy prístavných robotníkov celkom iný motív?
Medzitým kriminalisti Danny Messer a Aiden Burnová vyšetrujú nález nahej mŕtvoly pri okraji cesty. Mohla byť priviazaná o strom a následne doráňaná autom. Obeťou je Debbie Bogdaová, frekventantka kurzov sadomasochistických sexuálnych praktík pre dominy.