Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Kto vychrstol mimoriadne silnú žieravinu do tváre náhodného chodca na newyorskom hlavnom nádraží Grand Central? Kto zavraždil nevidomú umelkyňu a znásilnil Reginu Moorovú?
Obrovské zaľudnené priestory s veľkým anonymným davom tlačiacich sa či uponáhľaných ľudí odjakživa lákali pomätených zločincov, šialených ostreľovačov, masových vrahov či bombových útočníkov na spáchanie ohavného teroristického zločinu. Pre každého pasažiera, ktorý cestuje vlakom do New Yorku, je nočnou morou predstava, že sa v tlačenici davu na frekventovanom a zaľudnenom železničnom nádraží Grand Central Station stane náhodnou obeťou podobného útoku. Nočná mora sa naplnila a taký prípad sa skutočne stal.
Detektív Mac Taylor a súdny lekár Dr. Sheldon Hawkes vyrážajú do terénu za prípadom ťažkého ublíženia na tele. Na newyorskej hlavnej stanici Grand Central v čase najhustejšej premávky si neznámy páchateľ vybral svoju obeť náhodne. Okoloidúcemu mužovi z davu jednoducho chrstol do tváre mimoriadne silnú žieravinu. Obeťou je dobre známy, ale tiež nenávidený plastický chirurg Dr. Spencer Howard. Útok sa odohral tak rýchlo, že nikto z desiatok svedkov nedokáže páchateľa opísať.
Kriminalisti hľadajú stopy na zaľudnenom mieste činu. Žieravina z tváre obete síce rýchlo vyprchala, ale dr. Hawkes objaví plyšového medvedíka, ktorého ktosi v zmätku pustil na zem. Je na ňom zaujímavá stopa, ktorá by kriminalistov mohla zaviesť až k páchateľovi.
Medzitým kriminalisti Stella Bonaseraová a Danny Messer vyšetrujú prípad uškrteného dievčaťa, ktoré našli ležať na streche domu na Manhattane. Nebola okradnutá ani znásilnená. Neskôr sa ukáže, že bola slepá. Kto mohol mať záujem na smrti nevidomej ženy, ktorá bola umelkyňou? Stopy vedú k organizátorom ne-erotickej párty, kde sa dospelí učia technikám a metódam vzájomných fyzických dotykov, láskania a maznania a ktorú nebohá hendikepovaná umelkyňa často navštevovala.
Vyšetrovateľka Aiden Burnová informuje Maca, že sa nemôže pohnúť z miesta s prípadom znásilnenia Reginy Mooreovej. Šéf sa na prípad pozrie osobne a zistí, že Aiden možno manipulovala s dôkazmi. A to je v jeho tíme neodpustiteľný hriech a prečin. Ako sa Mac zachová? Vyhodí Aiden?