Dĺžka:
125 minút
Žáner:
dráma, romantika
Krajina:
USA, Veľká Británia
Rok:
2015
Réžia:
Thomas Vinterberg
Napísal:
David Holdaway
Hrajú:
Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Tilly Vosburgh, Mark Wingett, Dorian Lough
Obsah:
Bathsheba Everdene je krásna a takisto veľmi tvrdohlavá. A ako veľa slobodomyseľných žien, to ani ona nemá ľahké. Tým skôr, že žije vo viktoriánskom Anglicku v druhej polovici 19.storočia.
Bathseba sa v okamihu, keď zdedí usadlosť v panstve Wessex, premení z obyčajného vidieckeho dievčaťa v nezávislú a cieľavedomú statkárku. A to z nej robí lákavú partiu pre to, čomu sa snaží vyhnúť- manželstvo. Najprv odmietne lásku chovateľa oviec Gabriela Oaka, sklame aj nádeje zámožného starého mládenca Williama Boldwooda. A rozhodne sa na zdedenom statku hospodáriť sama, bez mužskej pomoci. V tej dobe to bolo nevídaná odvaha, ale Bathsheba vďaka svojim schopnostiam, priamočiarosti aj vrodenému šarmu uspeje. Jedného dňa však do jej života vstúpi mladý, pekný, sebavedomý a arogantný seržant Frank Troy. Presne taký muž, s ktorým by sa racionálna a sebavedomá Bathsheba určite nezahadzovala. A k prekvapeniu predchádzajúcich nápadníkov on je ten, kto v nej dokáže prebudiť vášeň. Vášeň, ktorá sa stane osudnou nie len Bathshebe.

Nová adaptácia slávneho románu Thomasa Hardyho. Večný príbeh lásky a výnimočná žena v spleti vášní, predsudkov a konfliktov viktoriánskeho Anglicka. Britsko-americký romantický film - adaptácia (2015).
Dĺžka videa: 01 min. 25 sek.