Dedičstvo - Lúčenie

 

Séria 1 Epizóda 20: Lúčenie

Rudo prezradí Danovi, že Ďurimu daroval dom aj s pozemkom. Dano sa snaží Ďuriho presvedčiť, aby sa s Karolínkou nesťahovali sa do Bratislavy a ostali naďalej bývať v Petrovci. Milan príde na majer vyzdvihnúť Karolínku a Ďuriho, aby ich odviezol do Bratislavy. Najprv je nervózny, že Karolínka má veľa vecí, ale keď vyletí aj na Dana, Ďuri urobí zásadné rozhodnutie. Ostane v Petrovci! Zdenka potvrdí Rudovi, že za podvodom s plynom stojí Gabo. Ten netuší, že ho už odhalili a chystá sa za Rudom a Marcelou do mesta na večeru. Keď Gabo pred Rudom podvod zapiera, Rudo mu za trest vezme benzínovú pumpu a dovolí mu podnikať len v krčme. Andrej sa ospravedlní Júlii za svoje trápne žiarlivé správanie a dohodnú si spolu romantické rande. Júlia nachystá romantickú večeru, ale Andrej sa zasekne u doktora pri pálenke a domov dôjde úplne opitý. Sklamaná Júlia prijme pozvanie na majer, kde ju Dano prekvapí romantickou večerou. Ráno sa Júlia prebudí vedľa Dana a nenápadne sa vytratí. V ten istý deň pošlú Ronalda k vode Jana, Lydka aj Marcela zároveň, a tak záletníkovi zrazu nezostala žiadna milenka...
Dlhá popiska
Zdenka potvrdí Rudovi, že za podvodom s plynom stojí Gabo.
Andrej sa ospravedlní Júlii za jeho trápne žiarlivé správanie. Dohodnú si spolu romantické rande.
Rudo povie Marcele, že vie o jej aférke s Ronaldom. Marcela to ľutuje, Rudo jej dá jasne najavo, že sa to stalo poslednýkrát.
Jana si dohaduje s Ronaldom rande. Pepe príde za Ivetou, lebo mu je smutno. Ivete je smutno tiež, a tak ho vezme do Andrejovho domu. Nečakane sa zjaví Andrej a prichytí ich.
Rudo prezradí Danovi, že daroval Ďurimu dom. Dano sa snaží Ďuriho presvedčiť, aby predsa len ostali bývať v Petrovci a nesťahovali sa do Bratislavy.
Andrej si nevie dať s Ivetou rady, tak ide za doktorom, ktorý mu dá na trápenie liek - za pohárik ako odmenu. V krčme čaká Jana na Ronalda, opitý Karol nadáva na Júliu, ktorej sa zastáva Mišo. Spolu s Tónom ho vyhodia z krčmy.
Marcela a Rudo idú do mesta na večeru, má tam prísť aj Gabo, ktorý netuší, že jeho podvod už bol odhalený.
Júlia nachystala romantickú večeru, ale Andrej sa zasekol u doktora pri pálenke a domov dôjde úplne opitý. Sklamaná Júlia prijme pozvanie od Dana na majer.
Do krčmy príde Ronaldo a Jana sa s ním, pred očami všetkých, rozíde.
Júlia príde na majer, Dano ju prekvapí romantickou večerou.
Ronaldo sa sťažuje Lydke na to, akú scérnu mu urobila Jana, vraj teraz už má len ju. Lydku to urazí a posiela Ronalda tiež k vode.
Rudo sa pýta Gaba, ako je to s plynom, Gabo zapiera. Rudo mu za trest vezme benzínovú pumpu, dovolí mu venovať sa len krčme.
Marcele volá zúfalý Ronaldo, ale aj ona mu povie, že má na ňu zabudnúť.
Júlia sa prebudí ráno vedľa Dana a nenápadne sa vytratí.
Milan príde na majer po Karolínku a Ďuriho. Milan je nervózny, že Karolnka má veľa vecí. Milan vyletí na Dana a keď to vidí Ďuri, rozhodne sa, že ostanú.