Divoké kone - I/55

 

Séria 1 Epizóda 55: I/55

Rok: 2014
Réžia: Braňo Mišík
Albert odmieta oficiálne vyšetrovanie požiaru. Šušorený dostane k novej asistentke ako bonus aj jej mamičku. Maroš nájde na pozemku niečo, čo tam nepatrí. Tereza trvá na tom, aby sa Kométa vrátila na východ. Danka uvidí Karola v novom svetle. Albert nechá rozhodnutie ohľadom chovu koní na Filipa.
Pre Simonu je prednejší jej syn než chov koní. Albert stále odmieta oficiálne vyšetrovanie požiaru. Adamovo podozrenie padne na Capria. V pátraní po pravde zájde aj za Benčíčkou.
Šušo dostane k uchádzačke o miesto asistentky bonus v podobe jej starostlivej mamičky. Zbaviť sa tieňu v pätách mu nepomôžu ľsti ani Simona.
Maroš s novými robotníkmi plánuje začiatok výkopových prác. Na pozemku okrem zeminy však nájdu aj niečo, čo tam nepatrí.
Tereza je presvedčená, že Kométe dokáže pomôcť. Navrhne Hane, aby Kométu previezla domov na východ. Hana aj deti sa s Kométinym odchodom ako tak zmieria, no Fargovi sa to nepozdáva ani náhodou. Tereze skrsne v hlave nápad, ktorý by mohol Kométu zachrániť.
Danka pozve Martu na návštevu a spriatelí sa s ňou. Karol však Dankine nové kamarátstvo nepodporuje a prejaví sa pred Dankou v úplne novom svetle.
Filip sa dozvie, že Albert je ochotný kvôli jeho zdraviu zrušiť chov svojich milovaných koní a konečné rozhodnutie je práve na ňom.
Osvalda navštívi Benčíčka a chce ho vydierať.