Falešná hra
57% 65% 28%  
 

Falešná hra
50%

 
Pôvodný názov: Reindeer Games
Dĺžka: 95 minút
Žáner: thriller, akcia, krimi
Krajina: USA

Rok: 2000
Réžia: John Frankenheimer
Napísal:
Hrajú: Ben Affleck, Charlize Theron, Gary Sinise, Dennis Farina, James Frain
Spoluväzni Nick , odsúdený za vraždu, a zlodej áut Rudy Duncan trávia vo väzení posledné dva dni. Nick sa cez inzerát zoznámil s mladou ženou Ashley a už dlho si s ňou vymieňa romantickú korešpondenciu. Už sa veľmi teší na chvíľu, keď sa po prvý raz uvidia.
Posledný deň sa však vo väzení strhne bitka a Nicka zabije iný väzeň. Keď Rudy zazrie krásnu Ashley pred bránami väznice, rozhodne sa zmeniť si identitu a hrať pred ňou Nicka. Chce si len niekoľko dní užiť, a potom jej priznať pravdu. A vonkoncom netuší, čo si práve zavaril.
Ashley má totiž drsného brata Gabriela, ktorý sa rozhodne využiť, že Nick kedysi pracoval v ochranke indiánskeho kasína, a teraz od neho chce pomoc pri plánovanej lúpeži. Rudy cíti, že situácia je čoraz nebezpečnejšia. Začína mu ísť o život, a tak radšej pokračuje v hre na niekoho iného.
Náhodou zistí, že Ashle nie je vonkoncom také neviniatko, ako sa tvári. Nie je totiž žiadna sestrička, ale Gabrielova milenka. Rudy sa však neprestane vydávať za Nicka. Gangstri prepadnú kasíno prezlečení za Santa Clausov a lúpež sa skončí veľkou prestrelkou, niekoľkými mŕtvolami a balíkom ukradnutých peňazí.
Gabriel je spokojný, netuší, že ho čaká ešte niekoľko nemilých prekvapení. Ashley odrazu vie akoi priveľa podrobností o Nickovej smrti vo väzení. A veci dostanú rýchly spád. Ashley namiesto Rudyho zastrelí Gabriela. V tej chvíli vyjde najavo, že všetko je veľká falošná hra.
Ashley je totiž milenkou pravého Nicka, ktorý svoju smrť vo väzení len predstieral a teraz sa objaví živý a zdravý, aby spolu s Ashley a peniazmi začali nový život. Treba sa však zbaviť nepríjemného svedka - Rudyho...
Namiesto toho prídu obaja o život a Rudy zostane s kopou peňazí sám. Nevie, čo s nimi. Sú však Vianoce, a tak chodí dom od domu a do schránok hádže ľuďom balíčky peňazí.

Ben Affleck konečně po letech prochází vězeňskou branou jako svobodný muž. Do cesty mu vstoupí krásná Charlize Theronová, jejíž bratr plánuje velkou vánoční loupež. Bez zkušeného parťáka se však neobejde... Americký akční film (2000). Dále ..