Rok:
2014
Réžia:
Danny Cannon
Napísal:
Bruno Heller
Hrajú:
Donal Logue, Sara Paxton, Benjamin McKenzie, David Mazouz, Zabryna Guevara
Obsah:
Seriál Gotham rozpráva o zrode najväčších gangstrov a záporných hrdinov komiksového sveta optikou mladého policajta, snažiaceho sa prispieť k poriadku v skorumpovanej a nemilosrdnej metropole. James Gordon odjakživa považoval Gotham ako veľkolepú a vzrušujúcu tepnu života, v ktorej jeho otec kedysi slúžil ako úspešný okresný prokurátor. Iba pred dvomi týždňami nastúpil do práce na pozícii detektíva a jeho myšlienky sa sústredia najmä na snúbenicu Barbaru Kean. Nádejný detektív akoby žil vo svojom sne, kazenom iba občasnými scénami na mestských uliciach, ktoré sa vymykajú spod jeho idealizovanej predstavy o Gothame.
Gordonovi nechýba odvaha, česť a pripravenosť na akciu. Jeho partnerom sa stane drzý, ale schopný veterán Harvey Bullock . Dvojici sa krátko po zahájení spolupráce dostane do rúk náročný prípad vraždy miestnych miliardárov, Thomasa a Marthy Waynovcov. Na mieste činu sa Gordon stretáva s jediným svedkom: 12-ročným synom Waynovcov Bruceom, ktorý ho už vtedy zaujme svojím prenikavým pohľadom, a on k nemu pocíti istú spriaznenosť. Aby pomstil chlapcových rodičov, sľúbi, že nájde ich vraha.
V nasledujúcom období sa prediera gothamským podsvetím, až natrafí na bossa gangu Fisha Mooneyho a ďalších zloduchov, ktorí túžia po sláve vo svete zločinu. Medzi odpadlíkov patria tínedžerka Selina Kyle, budúca Catwoman a Oswald Cobblepot, známejší ako Tučniak. Gordon je predovšetkým verný svojej práci na policajnom oddelení, vedenom Sarah Essen, ale nadviaže netypické priateľstvo s mladým Wayneom, ktorého po smrti rodičov vychováva komorník Alfred. Toto priateľstvo zohrá kľúčovú úlohu v naplnení osudu, na ktorý bol chlapec predurčený.