Dĺžka:
125 minút
Žáner:
thriller, dráma, fantastika
Krajina:
USA
Rok:
1997
Réžia:
David Fincher
Napísal:
John D. Brancato , Michael Ferris
Hrajú:
Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger, James Rebhorn, Peter Donat
Obsah:
Nicholas Von Orton má na konte 600 miliónov dolárov, patrí mu administratívna budova v centre San Francisca a prekrásny zámok za mestom. Má peniaze, kam sa pozrie a kam sa pozrie, tam vidí peniaze. Napriek tomu pri sledovaní ekonomického spravodajstva večeria sám. Manželka aj s dieťaťom ho opustila už pred rokmi, nemá ani dobrých priateľov. Ľudia sa z jeho prísne ekonomického pohľadu akosi vytratili a ani nevie, kde ich má hľadať. Osobná kríza sa prehĺbi v deň jeho 48. narodenín - v rovnakom veku totiž jeho otec spáchal samovraždu. Ako jediné východisko zo slepej uličky sa javí prekvapenie od brata. Conrad daruje Nicholasovi k narodeninám výnimočný darček.

Tým nevšedným darčekom je vlastne vstupný kupón do tajuplnej HRY, ktorá nemá žiadne pravidlá, prihláška však sľubuje zážitok, ktorý zmení jeho život. Nicholas v sebe premôže neskrývanú nechuť a prihlášku vyplní. Vzápätí prejde niekoľkými fyzickými a psychologickými testami, ale ani tak sa nič o samotnej hre nedozvie. Lenže akonáhle podpíše zmluvu, začína sa krútiť spočiatku nenápadný kolotoč, ktorý však hrozí zničením jeho kariéry, bohatstva, postavenia, slobody a nakoniec i života...

Multimilionář Michael Douglas dostane od svého bratra k narozeninám neobyčejný dárek – účast ve hře jisté společnosti. Po absolvování náročných testů a podepsání smlouvy však začíná být ohrožen nejen jeho majetek a postavení, ale i život... Americký thriller (1997). Dále ..
Dĺžka videa: 00 min. 30 sek.