Dĺžka:
100 minút
Žáner:
komédia, rodinný, fantastika
Krajina:
USA, Veľká Británia, Francúzsko
Rok:
2005
Réžia:
Kirk Jones
Napísal:
Emma Thompson , Christianna Brand
Hrajú:
Emma Thompson, Colin Firth, Kelly Macdonald, Thomas Sangster, Eliza Bennett
Obsah:
Sedem nezbedných detí ovdoveného pána Browna s dômyselnou rafinovanosťou vyhnalo z domu už sedemnásť opatrovateliek. To však zďaleka nie je jediný problém pána Browna - majiteľa krachujúceho pohrebného ústavu.
Nad vodou ho držia štedré príspevky jeho panovačnej tety Adeliade, ktorá však chce finančný kohútik zavrieť a jedno z detí si vziať k sebe, ak sa synovec do mesiaca neožení.
Zúfalí muži robia zúfalé veci, a tak keď jeho zlatíčka pod vedením najstaršieho Simona mimoriadne brutálnym spôsobom zlikvidujú sedemnástu vychovávateľku, najme si opatrovateľku najťažšieho kalibru - Nanny McPheeovú.
Dáma, ktorá svojím vzhľadom skôr pripomína zlú čarodejnicu, začne okamžite robiť poriadky. Špinavé triky detí, ktoré doteraz skvelo fungovali, s pomocou čarov a kúziel obráti proti nim. Deti rýchlo pochopia, že milovanému otcovi skôr škodia. A tak, ako deti postupne menia svoje správanie, začína sa meniť aj pôvodne hrôzostrašná podoba Nanny.
Pomôže im Nanny aj zvládnuť nápor vydajachtivých semetrík a otcovi nájsť tú pravú, ktorá by milovala nielen jeho, ale aj ich? Nanny rýchlo pochopí, že slúžka Evangeline pán Browna a jeho deti skutočne miluje, ale prekážok, čo treba prekonať, je ešte veľmi veľa.

Americko-britsko-francúzska rodinná fantazijná komédia (2005). a ďalší.
Dĺžka videa: 02 min. 22 sek.