Dĺžka:
130 minút
Žáner:
thriller, komédia, akcia, dobrodružstvo, fantastika
Krajina:
USA
Rok:
2007
Réžia:
Jon Turteltaub
Napísal:
Gregory Poirier , Marianne Wibberley , Cormac Wibberley , Ted Elliott , Terry Rossio
Hrajú:
Nicolas Cage, Justin Bartha, Diane Kruger, Jon Voight, Helen Mirren
Obsah:
Pre Bena Franklina Gatesa (NICOLAS CAGE) nie je história iba suchým výpočtom toho, čo sa v dávnej a zabudnutej minulosti udialo. Pre neho je história živá, vitálna, a občas ponúka možnosť nájsť neuveriteľné poklady. Po ohromujúcom nájdení pokladu templárov sa Ben stal najznámejším hľadačom pokladov na svete, hoci on dáva prednosť označeniu "strážca pokladov".
Najnovšie sú Ben a jeho otec, univerzitný profesor Patrick Gates (JON VOGHT), ohromení nálezom dlho stratených stránok z denníka Johna Wilkesa Bootha, vraha prezidenta Abrahama Lincolna. Denník sa uňho našiel, keď ho zabili, ale niekoľko stránok v ňom chýbalo a nikdy sa nenašli. Až teraz. Informácie na nich prinášajú šokujúce odhalenie o tom, že ich predok, Thomas Gates, sa podieľal na atentáte na prezidenta Lincolna.
Ben sa musí so svojou, teraz bývalou priateľkou, archivárkou Abigail Chaseovou (DIANE KRUGEROVÁ) a technickým čarodejníkom Rileym Poolom (JUSTIN BARTHA) vydať na dobrodružstvo, ktoré ich zavedie až nebezpečne blízko k veľmi hľadaným miestam vo Washingtone D. C., v Paríži, Londýne a v srdci Ameriky.
Ako Ben, Patrick, Abigail a Riley odhaľujú ďalšie stopy, ktoré hrozia tým, že celé dejiny a ich životy prevrátia hore nohami, mení sa ich hľadanie pravdy na honbu za možno najtajomnejšou a nastráženejšou knohou na svete, ktorá je kľúčom k legendárnemu pokladu.
Patricka šokuje, keď Ben použije pri hľadaní tajnú zbraň - svoju svojráznu matku a Patrickovu bývalú manželku, profesorku lingvistiky Emily Eppletonovú (HELEN MIRRENOVÁ), ktorá s Patrickom neprehovorila 32 rokov. Rýchlo podľahnú kúzlu tajomna, ale ich tím nie je jediný, kto po poklade pátra.
Muž, vďaka ktorému sa Ben o existencii stránok dozvedel, Mitch Wilkinson (ED HARRIS), musí odhaliť vlastnú rodinnú históriu. Jeho zámery však nie sú také počestné, nejde mu len o to, aby poklad objavil. Tak sa ocitne v strete s ostatnými, ktorí sa pokúšajú zistiť, aké tajomstvá ukrýva spola obhorená stránka denníka.

Americký dobrodružný film (2007). a ďalší.
Dĺžka videa: 02 min. 25 sek.