Dĺžka:
135 minút
Žáner:
thriller, dráma, akcia, dobrodružstvo
Krajina:
USA
Rok:
1997
Réžia:
Lee Tamahori
Napísal:
David Mamet
Hrajú:
Anthony Hopkins, Alec Baldwin, Elle Macpherson, Harold Perrineau Jr., Harold Perrineau
Obsah:
Multimilionár Charles Morse sprevádza svoju manželku, o veľa rokov mladšiu modelku Mickey , na Aljašku, kde má žena s fotografom Bobom Greenom a jeho tímom pracovať na novej fotografickej kolekcii.
Charles, typicky mestský človek, prekvapí všetkých prítomných svojimi teoretickými znalosťami, ktoré načerpal cestou z knihy Stratení v divočine. Bob potrebuje na fotografie skutočného Indiána a spoločne s Charlesom a svojím asistentom Stephenom sa pre neho vyberú malým lietadlom. Lietadlo však po zrážke s kŕdľom divokých husí havaruje.
Keď Bob urobí niekoľko chýb, ktoré zničia nádej, že ich záchrancovia objavia, vyrobí primitívny kompas a určí kadiaľ sa majú vydať na pochod za záchranou. Medzi Bobom a Charlesom pomaly rastie napätie, pretože Charles podozrieva fotografa, že má pletky s jeho ženou a chce sa ho zbaviť. Zatiaľ však musí ísť podozrenie stranou, lebo trojicu napadne ľudožravý medveď.
Mladší muži podliehajú zúfalstvu, Charles, ktorý tvrdí, že civilizovaní ľudia v divočine zomierajú najmä vinou sebaľútosti nad svojou vlastnou neschopnosťou, sa drží a je odhodlaný prežiť. V noci mužov napadne medveď a zabije Stephena. Charles si uvedomuje, že jediná cesta ako sa medveďa zbaviť, je zabiť ho, čo sa im aj vďaka Charlesovi podarí.
Starý muž sa cíti čoraz lepšie a je rozhodnutý začať po návrate nový život. Lenže potom objaví nezvratný dôkaz manželkinej nevery a uvedomí si, že ho Bob chce zabiť. Ten sa svojím zámerom ani netají.
Charlesa čaká ďalšia bitka, tentoraz oveľa ťažší ako boj s medveďom...

Charles Morse je důstojný prošedivělý knihomol, ze kterého srší načtené znalosti. Kromě toho je miliardář. Se skupinou zaměstnanců právě přiletěl do půvabného dřevěného sídla na Aljašce, aby tam fotograf Bob mohl nafotit Charlesovu pohlednou mladou ženu Mickey. Druhý den bylo třeba zaletět za Indiánem, kterého chtěl Bob mít na snímku spolu s Mickey. Během letu ale dojde ke komplikacím a letadlo se zřítí. Pilot havárii nepřežije, ale Charles, Bob a Stephen mají štěstí. Všichni tři jsou teď ztraceni v hloubi divočiny a jediné, co jim zůstává, jsou Charlesovy teoretické znalosti rozličných metod přežití.
Dĺžka videa: 02 min. 25 sek.