Noc na Karlštejně
76% 83%  
 

Noc na Karlštejně
80%

 
Pôvodný názov: Noc na Karlštejně
Dĺžka: 105 minút
Žáner: komédia, romantika, hudba, muzikál
Krajina: Československo

Rok: 1974
Réžia: Zdeněk Podskalský
Napísal: ,
Hrajú: Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Karel Höger, Jaroslav Marvan, Miloš Kopecký
Jeden z najznámejších a najobľúbenejších českých filmových muzikálov je pôvabným príbehom o cisárovi Karlovi IV. a jeho hrade Karlštejne, na ktorom podľa jeho zákazu nesmeli bývať ženy. Jednej noci sa však na Karlštejne objavia nielen Karol IV. a dvaja nezvaní hostia, cyperský kráľ Peter a bavorský vojvoda Štepán, ale aj dve ženy v mužskom prestrojení. Jednou z nich je cisárova manželka Eliška Pomoranská, ktorá z lásky porušila zákaz, aby mohla cisára aspoň zahliadnuť. Tou druhou je neter purkrabína Alena, ktorá sa stavila s otcom, že dokáže stráviť na hrade noc v mužskom prestrojení. Kým Alena privádza svojho snúbenca Peška do šialenstva, múdry arcibiskup Arnošt z Pardubíc pomáha prestrojenej Eliške preniknúť ku kráľovi, a tiež ju chráni pred sliedivými pohľadmi cyperského kráľa a bavorského vojvodu, ktorí neveria, že by na hrade naozaj nebola žiadna žena.
V hlavných úlohách uvidíme plejádu známych českých hercov - Vlastimila Brodského, Janu Brejchovú, Jaroslava Marvana, Miloša Kopeckého, Waldemara Matušku a ďalších.

Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Daniele Kolářové a neméně zamilované Janě Brejchové podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení. Český muzikál (1973). Dále hrají: V. Brodský, J. Hanzlík, K. Höger, J. Marvan, M. Kopecký, W. Matuška, S. Budínová...