Dĺžka:
135 minút
Žáner:
dráma, akcia, scifi
Krajina:
USA, India
Rok:
2011
Réžia:
Shawn Levy
Napísal:
Richard Matheson , Jeremy Leven , Dan Gilroy , John Gatins
Hrajú:
Hugh Jackman, Dakota Goyo, Evangeline Lilly, Anthony Mackie, Kevin Durand
Obsah:
V roku 2020 sa svet športového boxu zmenil. Zápasníkov, riskujúcich život a zdravie, nahradili gigantické dva a pol metrové oceľové roboty, ktoré zápasia namiesto ľudí. Nemajú slobodnú vôľu, slúžia len ako bábky vedené skúsenými ľudskými majiteľmi. Športovci stratili prácu aj obživu.
Jedným z nich je aj bývalý šampión Charlie Kenton. Nemá s kým zápasiť, nemá žiadne vyhliadky na lepšiu budúcnosť, musí si privyrábať ako promotér robotických zápasov. Kompletizuje staré, rozbité roboty a cestuje v nákladniaku z jedného turnaja na druhý, kamkoľvek, kde si môže privyrobiť. Stará sa len o seba a svojho robota, topí sa v dlhoch.
Keď sa zdá, že situácia už nemôže byť horšia a väčšmi zúfalá, Charliemu skríži cestu jeho vlastný syn Max, s ktorým sa dlhší čas nevidel. Po smrti bývalej priateľky ho musel dať do opatery príbuzným, ale nadišiel čas, aby s ním - podľa dohody - povinne strávil jedno celé leto.
Otec so synom netušia, že sa pred nimi otvára najkrajšie obdobie ich života. Na skládke nájdu torzo výnimočného robota Atoma, z ktorého spoločnými silami postavia nový stroj, vytrénujú ho a pretvoria na boxerského šampióna. Charlie si pomaly buduje meno v brutálnom a nemilosrdnom svete robotických zápasov a s prekvapením zisťuje, že navzdory všetkým zlým očakávaniam sa k nemu osud zachoval predsa len celkom milosrdne - ponúka mu šancu na vlastný boxerský comeback!

Šampióni sa nerodia. Šampióni musia byť stvorení! Americké akčné sci-fi (2011).
Dĺžka videa: 01 min. 23 sek.