Dĺžka:
115 minút
Žáner:
thriller, akcia
Krajina:
Veľká Británia, USA, Francúzsko, Nemecko, Japonsko
Rok:
1997
Réžia:
Michael Caton-Jones
Napísal:
Kenneth Ross , Chuck Pfarrer
Hrajú:
Bruce Willis, Richard Gere, Sidney Poitier, Diane Venora, Mathilda May
Obsah:
V spoločnej akcii amerických a ruských bezpečnostných síl, vedených rukou majorky Kozlovovej a zástupcom FBI Prestonom, je zabitý brat mafiánskeho bossa Tereka Murada. Ten sa rozhodne pomstiť a objedná si za sedemdesiat miliónov dolárov profesionálneho zabijaka Šakala. Zločinec, ktorý pracuje sám a v úplnom utajení, sa pustí do príprav atentátu. Vyzdvihne si u falšovateľky nový pas a cez internet si objedná supermoderný guľomet poľskej výroby.

Medzitým Kozlovová všetkých varuje, že Terek iste chystá nejakú tvrdú odvetnú akciu. Z tohto dôvodu unesie zvláštne komando jeho komplica Politovského. Ten pri brutálnom výsluchu zomrie, ale tesne pred smrťou sa zmieni o Šakalovi. Z dokumentov v jeho taške vyplynie, že obeťou sa má stať riaditeľ FBI. Kozlovová tvrdí, že jediným človekom, ktorý by dokázal Šakala identifikovať, je bývalá teroristka Isabella Zancovová, ukrývajúca sa kdesi v Spojených štátoch pod novou identitou. Cesta k nej vedie cez jej bývalého milenca, teroristu Ira Mulgueena, ktorý si odpykáva dvadsaťpäťročný trest vo väzení.

Kým sa FBI podarí väzňa získať k spolupráci, Šakal si objedná v jednej kanadskej dielni zhotovenie špeciálneho podstavca na zbraň a vo Washingtone si obhliadne miesto, kde chce atentát spáchať...

Bruce Willis jako nejznámější profesionální zabiják v historii, který má za úkol odstranit vysokého vládního úředníka. A uvězněný bývalý terorista Richard Gere jako jediný muž, který jej může zastavit... Americko-britsko-francouzsko-německý akční thriller (1997). Dále ..
Dĺžka videa: 01 min. 17 sek.