Žáner:
Iné
Obsah:
Detektívku Samanthu Harperovú privolajú k mŕtvolám dvoch uškrtených žien v Illinois. Dom, kde boli pozostatky nájdené, si prenajal muž menom Bob Wilson, ktorý pred niekoľkými týždňami zmizol. V Chicagu bolo pred šiestimi rokmi rovnakým spôsobom zavraždených šesť žien - plavovlások, učiteliek alebo vychovávateliek, sériového vraha však nikdy nechytili. Na prípade vtedy pracovali Harperová s Jimom Longworthom. Vrah ženám začierňuje oči, omámi ich a potom ich uškrtí. Pri obetiach bol vždy cigaretový popol, škrtič teda fajčí. Po rokoch sa Samantha stretáva s Jimom, ktorý odišiel z Chicaga kvôli tomu, že sa rozhodla vydať.
Podľa odkazu na záznamníku vo Wilsonovom byte si Harperová myslí, že vrah odišiel na Floridu. Stopa po škrtičovi vedie do firmy, ktorá usporadúva obchodné prezentácie. Jim s Harperovou zistia, že ich zamestnankyňa Ashley Wakefieldová už tri dni neprišla do práce. Nájdu ju doma uškrtenú, ale nie je tam cigaretový popol. Jej auto zmizlo. Polícia ho ho neskôr nájde v servise, kde ho Ashley nechala. V aute Jim objaví nikotínovú žuvačku. Tú používa aj ďalší zamestnanec firmy Jared Nolan. Polícia zanedlho dôjde na to, že Nolan žije pod rôznymi identitami. Nolan sa pri výsluchu prizná k podvodom s kreditnými kartami - z Ashleynho počítača si zistil údaje o senioroch v jednej komunite, kde Ashley robila inštruktorku. Hľadaným škrtičom však nie je...
Šéfka Coleen Manusová odporučí Callie Cargillovej, aby využila svoje znalosti a pracovala ako forenzná sestra. Callie stále váha medzi Jimom a svojím mužom Rayom, ktorý sa zatiaľ chová vzorne. Príchod Jimovej bývalej priateľky jej váhanie ešte znásobí.