Tříska nebol jediný: Pád z výšky bol osudný aj pre ďalších českých umelcov

Jan Tříska
29.09.2017ZaujímavostiČesko-slovenskou scénou otriaslo tragické úmrtie herca Jana Třísku. Podľahol zraneniam, ktoré utrpel v sobotu po páde do Vltavy z pražského Karlovho mosta. Nie je však jedinou osobnosťou, ktorá zomrela podobnou smrťou.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jiří Hrzán (1939 - 1980)

Herec zomrel na následky zranení, ktoré utrpel pri páde z jedného z pražských domov. Spadol z výšky piateho poschodia, keď sa riskantne šplhal po budove do bytu za priateľkou.

Legendárny učitel Hnízdo z Obecnej školy zomrel: Spadol z Karlovho mosta!

Jiří Schelinger (1951 - 1981)

Rockový spevák zomrel po tom, čo skočil z bratislavského Starého mosta do Dunaja. Pretože nebolo preukázané cudzie zavinenie, bolo jeho úmrtie uzavreté ako nešťastná náhoda. Existuje niekoľko teórií, prečo to urobil. Pravdepodobne sa ku skoku dal vyprovokovať, svoju úlohu zohral aj alkohol.

Bohumil Hrabal (1914 - 1997)

Spisovateľ zomrel po páde z okna v pražskej nemocnici. Hrabal trpel artrózou a na začiatku roka 1997 sa zdržiaval na Ortopedickej klinike v Nemocnici na Bulovce, kde 3. februára 1997 vypadol z okna. Podľa niektorých názorov tak urobil premyslene, podľa iných šlo o nehodu.

Jedna smutná správa za druhou: Príbeh, ako sa zo slovenskej rodáčky stala hviezda

Pavel Koutecký (1956 - 2006)

Filmový dokumentarista a scenárista spadol z rozostavaného mrakodrapu v Prahe na Pankráci pri natáčaní filmu. Na nakrúcanie odišiel sám bez produkcie. Spadol zrejme nešťastnou náhodou, vyšetrovanie polície nepotvrdilo, že by na jeho smrti mala podiel iná osoba.

Zdroj: ČTK 

Foto: forum24.cz

Tagy: Jan Tříska Bohumil Hrabal Jiří Hrzán Jiří Schelinger Pavel Koutecký

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov