Keď život ničí trpký démon alkohol: VIDEO Tieto filmy to ukazujú naplno

Lady Gaga a Bradley Cooper vo filme A Star is Born
19.11.2019ZaujímavostiAlkoholizmus patrí k najzákernejším závislostiam, pretože jeho postup je veľmi nenápadný. Ako veľmi dokáže človeka a jeho blízkych alkohol zničiť, použilo hneď niekoľko filmových tvorcov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zrodila sa hviezda (2018)

Bradley Cooper si ako svoj režijný debut vybral adaptáciu slávneho A star is born, ktorý zobrazuje začínajúcu speváčku Ally a rockera Jacksona. V príbehu však nejde len o tvorbu ich hudby, ale ukazuje aj to, ako závislosť na alkohole môže zmeniť život. Emotívna snímka ponúkla divákom pohľad na to, aký je boj s alkoholom ťažký a ako ovplyvňuje život nielen závislému, ale aj jeho blízkym.


Mohlo by vás zaujímať: Vždy s triezvou hlavou: Tieto hviezdy si za žiadnych okolností nedajú ani pohárik alkoholu


Jasmínine slzy (2013)

Aj skvelý Woody Allen poukázal vo filme z roku 2013 na problém alkoholizmu. Cate Blanchet stvárnila hlavnú postavu Jasmine, ktorej na prvý pohľad nič nechýba. Manželstvo s boahtým podnikateľom sa jej rozpadne a musí sa presťahovať k sestre, kde ju zastihne realita. Chce si síce zachovať svoju úroveň, no je psychicky na dne a jej najlepšími priateľmi sa stali antidepresíva a alkohol.


Mohlo by vás zaujímať: Slávni nerváci z Hollywoodu: Tieto hviezdy neudržali svoje prehnané emócie na uzde


Úsmevy smutných mužov (2018)

Český film Úsmevy smutných mužov, ktorý vychádza z autobiografickej knihy Josefa Formánka, ukazuje príbehy úspešných mužov, ktorý sa cez dno fľaše dostali až na to životné. V tejto snímke nájdete dokonalé obrazy toho, ako sa alkoholizmus lieči, ako vyzerajú absťáky a aké veľmi ťažké je do toho znovu nespadnúť.

Leaving Las Vegas (1995)

Aj tento film vychádza z autobiografickej predlohy, tentoraz ale scenáristu Johna O´Briena. V hlavnej úlohe Nicolas Cage stvárnil muža-scenáristu, ktorého opustila žena a jeho postavenie v Hollywoode je naozaj neisté. Útechu sa rozhodne hľadať v žiarivom Las Vegas s pohárikom alkoholu v ruke.


Mohlo by vás zaujímať: Nepríjemný pocit a dávka strachu: VIDEO Film nemusí byť horor, aby dokázal vydesiť


Keď muž miluje ženu (1994)

Andy Garcia a Meg Ryan stvárnili manželský pár, ktorému v podstate nič nechýba. Alice (Meg Ryan) sa však čoraz viac začne venovať alkoholu a celý ich pokojný život sa začne rúcať. To, že má problém, si prizná až po jednom zvlášť závažnom incidente a prihlási sa na liečenie. Po návrate sa jej veľmi rýchlo podarí dostať sa do normálneho života a jej manžel sa začne cítiť zbytočný.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: SITA/Neal Preston/Warner Bros. via AP, Video: Youtube

Tagy: Jasmínine slzy Zrodila sa hviezda Úsmevy smutných mužov Keď muž miluje ženu Leaving Las Vegas

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov