Temná Wednesday z Rodiny Addamsovcov jubiluje: Keď zistíte jej vek, budete sa cítiť starí

Christina Ricci
12.02.2020Herci a herečkyAmerická herečka Christina Ricci, ktorá 12. februára oslávila štyridsiatku, sa vo filme preslávila už v mladosti. Hrala napríklad v snímkach Rodina Addamsovcov, Casper, Všetci moji muži, Monštrum, Šmolkovia či Ospalá diera. Hrala aj v množstve televíznych seriálov, na svojom konte má aj niekoľko cien.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Narodila sa v kalifornskej Santa Monike ako štvrté a najmladšie dieťa modelky a realitného agenta. Od svojich ôsmich rokov žije v New Yorku, kde začala vystupovať v televíznych reklamách, a už v 11 sa úspešne zapísala do podvedomia divákov rolou dievčatka Wednesday s večne morbídnym výrazom v Rodina Addamsovcov. Nasledovala úloha vo filme Casper, ktorá z nej urobila vyhľadávanou detskou hviezdu.

Z detských rolí postupne prešla na role dospievajúcich dievčat (Navždy spolu, Ľadová búrka). Za stvárnenie Dude v snímke Všetci moji muži získala nomináciu na Zlatý glóbus, zaujala napríklad aj v postave Katriny Van Tassel, ktorá pomáha mladému Johnnymu Deppovi vyšetriť sériu vrážd v Burtonovej Ospalej diere. Celkovo má na konte desiatky filmov a tiež seriály, ako sú Ally McBealová, Pan Am či Z: The Beginning of Everything.

Čo sa týka osobného života, Ricci začala v roku 2008 chodiť s komikom a hercom Owenom Benjaminom v roku 2008, keď sa stretli na scéne filmu All Faire in Love. Zasnúbili sa v marci 2009, ale o dva mesiace neskôr sa rozišli. Vo februári 2013 oznámila Ricci zásnuby s Jamesom Heerdegenom, s ktorým sa stretla pri práci na seriáli Pan Am v roku 2012. 26. októbra 2013 sa vzali a majú syna menom Freddie.

Zdroj: ČTK 

Autor: © Zoznam/mCul

Foto: Photo © Orion Pictures Corporation

Tagy: Christina Ricci

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov